معاون وزیر بهداشت:

موضوع جمعیت را جدی بگیرید

موضوع جمعیت را جدی بگیرید معاون بهداشت وزارت بهداشت با اعلان اینکه به دنبال کوشش های صورت گرفته در زمینه سلامت، امید به زندگی حدود دو دهه بالا رفته است، در عین حال به اهمیت موضوع جمعیت اشاره نمود و اظهار داشت: اگر به ایران عشق می ورزید باید برای آینده ایران عزیزمان بحث جمعیت را جدی بگیریم.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دکتر کمال حیدری در همایش روز جهانی داوطلبان سلامت با محوریت شعار مشارکت همه جانبه، کلید طلایی کنترل همه گیری کووید۱۹، اظهار داشت: انقلاب اسلامی با مشارکت مردم شکل گرفت و ما کشور را از خودمان می دانیم و انتطار داریم همانگونه که با مشارکت مردم انقلاب رخ داد ان شاءالله با مشارکت و حضور مردم در سایر ابعاد هم فعالیت نماییم.
وی اضافه کرد: از آنجا که بعد از انقلاب یکی از توفیقات جدی جمهوری اسلامی ایران، سیستم سلامت است که با شبکه مراقبت های بهداشتی درمانی اولیه شکل گرفت و حتی وجود این ساختار سبب شد تا اقدامات این بخش زبانزد شود، توفیق این سازو کار مبتنی بر مشارکت مردمی است.
وی اضافه کرد: در جلسه ای خدمت دو تن از سفیران آلمان و ایتالیا بودیم و قصد سرمایه گذاری برای گردشگر سلامت داشتند. وقتی فاکتورهای کشور و موضوع امید به زندگی را در کشور توضیح می دادم، به من می گفتند برمبنای GDP و سهم شما از سلامت، این شاخص ها محال است. اما آنها فراموش کردند که ما سرمایه بزرگ مشارکت مردمی را داریم.
او افزود: پس از زمان جنگ به یاد نمی اورم چنین همدلی و مشارکتی که در زمینه کووید۱۹ پیش آمد را داشته باشیم. همه مردم با همه وجود به میدان آمدند تا بتوانند به مدیریت بیماری کمک کنند. جلوه های باارزش مشارکت مردمی برای این است که بتوانند سلامت را ارتقا دهند؛ برای اینکه محور توسعه سلامت است که اگر با حضور مردم ارتقا یابد اساسا موفق خواهیم بود. فضای مجازی و شبکه ها دست به دست هم دادند تا این مشارکت را متزلزل کنند و ایجاد یاس کنند و امروز بیش از گذشته نیازمند چنین مشارکتی هستیم.
حیدری اشاره کرد: امروزه باتوجه به افزایش سطح سواد مردم باید بر شبکه های محلی و شبکه های اجتماعی گروههای همسان تمرکز نماییم تا تخصصی تر مطالب حوزه سلامت را ارائه دهیم.
وی اضافه کرد: با تلاش در زمینه سلامت امید به زندگی حدود ۲ دهه افزوده شد اما الان باید به کیفیت زندگی بپردازیم. کیفیت زندگی به شدت تحت تهدید بیماریهای غیرواگیر است و همین طور دغدغه مسئله جمعیت و سالمندی را داریم. موضوع جمعیت یک موضوع ملی و فراملی است که باید در آن سرمایه گذاری کرد.
وی اظهار داشت: اگر به ایران عشق می ورزید باید برای آینده ایران عزیزمان بحث جمعیت را جدی بگیریم چون جمعیت بحث بسیار بحرانی است و اگر غفلت نماییم پنجره شکوفایی را از دست می دهیم که تهدیدی برای توسعه کشور خواهد بود.1400/09/14
12:35:58
5.0 / 5
222
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری