محققان استرالیایی می گویند؛

رژیم غذایی و ورزش به تنهایی به طول عمر بیشتر کمک نمی کنند

رژیم غذایی و ورزش به تنهایی به طول عمر بیشتر کمک نمی کنند یک مطالعه جدید نشان میدهد که برای طولانی تر شدن عمر، افراد باید هم سالم غذا بخورند و هم بطور منظم ورزش کنند.به گزارش آقای هویج به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، در حالیکه یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم به صورت مستقل فواید زیادی برای سلامتی دارند، اما این مطالعه اشاره می کند که بیشترین کاهش خطر مرگ و میر ناشی از ترکیب رژیم غذایی و ورزش با هم است.
یافته ها نشان داده است که حتی میزان بالای ورزش نمی تواند به صورت کامل مضرات یک رژیم غذایی نامناسب را جبران کند.
یک رژیم غذایی سالم نمی تواند با اثرات سبک زندگی بی تحرک روبرو شود، همان گونه که ورزش منظم نمی تواند عادات غذایی نادرست را خنثی کند.
این مطالعه جدید نشان داده است که ورزش و رژیم غذایی سالم می توانند به صورت جداگانه خطر کلی مرگ و میر را کاهش دهند، اما بیشترین کاهش خطر ناشی از انجام هر دو باهم است.
نتایج نشان داده است کسانی که مرتب ورزش می کنند و تغذیه سالمی دارند، با کمترین خطر مرگ و میر روبرو هستند.
به گفته محققان، این یافته ها اهمیت رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی منظم را برجسته می کند. محققان می گویند: «پیروی از یک رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی کافی برای کاهش بهینه خطر مرگ و میر ناشی از همه علل، بیماری های قلبی عروقی و سرطان های در ارتباط با چاقی مهم است».
برای این مطالعه، محققان داده های سلامت و ورزش ۳۴۶، ۶۲۷ فرد را در طول ۱۱ سال ارزیابی کردند.
آنها میزان تمرینات ورزشی هر شرکت کننده در یک هفته را به همراه شدت فعالیت بدنی آنها پیگیری کردند. تیم همینطور عادات غذایی شرکت کنندگان را دنبال کرد.
در طول مدت مطالعه، ۱۳، ۸۶۹ شرکت کننده جان خویش را از دست دادند؛ ۲۶۵۰ نفر به علت بیماری قلبی و ۴۵۲۲ نفر به علت سرطان های در رابطه با چاقی.
تیم تحقیق دریافت که هر نوع ورزش منظم با کاهش خطر مرگ و میر مرتبط می باشد و کسانی که هم خوب غذا می خورند و هم ورزش می کنند با کمترین خطر مرگ روبرو هستند.
علاوه بر این، در حالیکه ورزش و رژیم غذایی به صورت مستقل با کاهش خطر مرگ و میر مرتبط هستند، سطوح بالای ورزش نمی تواند به صورت کامل مضرات یک رژیم غذایی نامناسب را کم کند.
«ملودی دینگ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه سیدنی استرالیا، اظهار داشت: «در مطالعه ما، کسانی که رژیم غذایی باکیفیت پایین داشتند و فعال بودند، هنوز خطر مرگ و میرشان به میزان قابل توجهی نسبت به کسانی که رژیم غذایی باکیفیت پایین داشت و غیرفعال بودند، کمتر بود.»
یافته ها نشان داده است که برای به حداقل رساندن خطر کلی مرگ و میر، افراد باید رژیم غذایی سالم داشته باشند و به صورت منظم ورزش کنند.

1401/05/02
08:58:21
5.0 / 5
17
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تغذیه , چاقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری