نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران:

مطالعات ایران در رابطه با تغییر اقلیم، از تحقیقات معتبر جهانی است

مطالعات ایران در رابطه با تغییر اقلیم، از تحقیقات معتبر جهانی است به گزارش آقای هویج، نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران، مطالعات جمهوری اسلامی ایران در رابطه با تغییرات آب و هوایی و اقلیم را در زمره تحقیقات معتبر جهانی خواند.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دکتر جعفر حسین با بیان این مطلب در نشست «بهبود مصرف انرژی در قسمت بهداشت و درمان در پاسخ به تغییر اقلیم» که با حضور نمایندگان و کارشناسان معاونت بهداشت وزارت بهداشت، یونیدو (سازمان توسعه صنعتی ملل متحد) و سازمان بهداشت جهانی در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: دولت ایران با همکاری ما و یونیدو درحال انجام یک پروژه مشترک در رابطه با نتایج تغییرات آب و هوایی و اقلیم در حوزه سلامت است که خوشبختانه تابحال پیشرفت خوبی داشته است.
وی با بیان اینکه این پروژه به صورت پایلوت در استانهای گلستان و کهگیلویه و بویراحمد در حال انجام می باشد، اظهار داشت: چندی قبل کارگاهی در همین زمینه در استان گلستان برگزار شد و نشان از تلاش دستگاه ها و سازمان ها و اهتمام دولت ایران در انجام پروژه داشت.
وی با تاکید براین که سازمان بهداشت جهانی و یونیدو بر انجام تعهدات خود در برابر این پروژه مصمم هستند، عنوان کرد: دبیرکل سازمان ملل متحد و مدیر سازمان بهداشت جهانی در آخرین اطلاعیه مشترک شان در مورد تغییر اقلیم بر ساختار و بافت جوامع اشاره کردند و بر توجه جدی به مواردی همچون آلودگی هوا و آب ناسالم که ناشی از نتایج این تغییرات است، تاکید نمودند.
نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران ضمن اشاره به اینکه خیلی از کشورها فاقد این پروژه هستند، افزود: ایران مطالعات خوبی در قسمت سلامت محیط و کار مبتنی بر تاثیرات محیط زیست بر ساختار سلامت انجام داده که یکی از مطالعات قابل اتکاء در سطح جهان در این حوزه به حساب می آید.
دکتر جعفر حسین افزود: توجه به مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت در تمام بخش ها به انجام کارهای بزرگ در رابطه با تغییرات آب و هوایی و اقیلم کمک خواهد نمود. خوشبختانه ایران بر تعهد جهانی خود در خصوص کاهش رد پای کربن در بین مدت و دراز مدت پایبند بوده است.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی پیچیدگی های روابط بین الملل ایران به علت تحریم ها را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: در عین حال ایران با وجود چنین مشکلاتی تعهد خویش را برای انجام پروژه مشترک با سازمان بهداشت جهانی و یونیدو نشان داده است و این بهترین خدماتی است که یک دولت می تواند در جهت توسعه سلامت عرضه نماید.1401/09/01
21:56:37
5.0 / 5
84
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , درمان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری