رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری كشور تاكید كرد

مقابله با گرد و غبار سرخس از برنامه های اولویت دار منابع طبیعی

مقابله با گرد و غبار سرخس از برنامه های اولویت دار منابع طبیعی به گزارش آقای هویج، رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اظهار داشت: این سازمان در زمینه تثبیت شن های روان از دیر باز از دانش و تجربه بالایی برخوردار می باشد و اقداماتی که تابحال در زمینه مقابله با پدیده بیابان زایی کرده همواره با موفقیت همراه بوده است.به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا عباسعلی نوبخت در هجدهمین جلسه ستاد ملی مدیریت گرد و غبار کشور که امروز در منطقه سرخس برگزار شد، اضافه کرد: مقابله با پدیده بیابان زایی و حل معضل گرد وغبار سرخس از برنامه های اولویت دار سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور است و در این حوزه که از مطالبات مردم است، منابع طبیعی از هیچ تلاش و کوششی دست بر نمی دارد.

رئیس سازمان منابع طبیعی کشورهمچنین اظهار داشت: حدود یک سوم جنگل های دست کاشت بیابانی کشور در سطحی معادل ۵۸۰ هزار هکتار در سالهای قبل توسط پیشکسوتان منابع طبیعی در استان خراسان رضوی کاشته شده و این استان رتبه اول جنگل های دست کاشت کشور را دارا است.

نوبخت ضمن اشاره به اجرای پروژه های بیابان زدایی در منطقه عمرانی گناباد، کالشور سبزوار و سنگان خواف اظهار داشت: ما هرجا پروژه بیابان زدایی اجرا کردیم موفق بوده است.

وی با اشاره به اینکه مطالعه طرح بیابان زدایی سرخس در جهت حل مشکل گرد و غبار این شهرستان به اتمام رسیده اظهار داشت: درمطالعه طرح بیابان زدایی سرخس نظرات همه دستگاههای موثر را اعمال و به کمک همه دستگاه ها عملیات اجرایی آنرا آغاز می نماییم.

نوبخت اظهار داشت: سال قبل پروژه بیابان زدایی در سطح ۱۳ هزار هکتار با اعتباری بیشتر از ۷۰ میلیاردریال در منطقه سرخس اجرا شد و سال جاری هم در منطقه گنبدلی اجرا خواهد شد.

نوبخت از رضایت مردم از اجرای پروژه های مقابله با بیابان زایی اطلاع داد و اظهار داشت: در بازدید از روستای چاله زرد این شهرستان دهیار روستا از اجرای پروژه بیابان زدایی در منطقه ابراز رضایت و تقاضا کرد این قبیل کارها بیشتر صورت گیرد که این امر نشان دهنده مثمر ثمر بودن اجرای پروژه های بیابان زدایی در زندگی مردم است.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اضافه کرد: بر مبنای مطالعات انجام شده خسارات وارده در قسمت های مختلف کشاورزی، صنعت و تاسیسات زیربنایی شهرستان سرخس ۷۶۸ میلیارد تومان است بنابراین از مهم ترین وظایف ما در سازمان منابع طبیعی مقابله با این پدیده مخرب است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان منابع طبیعی، نوبخت ضمن اشاره به این که مالکیت اراضی سرخس در اختیار آستان قدس رضوی است، اظهار داشت: امیدواریم با همکاری و هم افزایی سازمان منابع طبیعی، سازمان حفاظت محیط زیست، آستان قدس رضوی و سایر دستگاههای مرتبط شاهد اتفاقات خوبی در زمینه مقابله با گرد و غبار برای مردم سرخس باشیم.1402/11/18
08:42:02
5.0 / 5
179
تگهای خبر: دستگاه , سازمان , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری