مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت:

نگاه بهداشتی باید در حوزه های درمانی هم نهادینه شود

نگاه بهداشتی باید در حوزه های درمانی هم نهادینه شود آقای هویج: مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت، اظهار داشت: رفتارسازی باید از سطح عالی تا سطح پایین حوزههای سلامت جاری شود. اگر رفتارسازی نماییم، تمام امور صحیح انجام شده و در واقع هدفی كه درصدد هستیم با نظارت به آن دست یابیم، محقق میشود.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا عسگری در همایش استانی مدیران شبكه بهداشت و درمان، روسای بیمارستان ها و كارشناسان نظارت بر درمان و اعتباربخشی دانشگاه علوم پزشكی گیلان با اشاره به اینكه نگاه بهداشتی باید در حوزه های درمانی هم نهادینه شود، تصریح كرد: اگر حوزه بهداشت در یك دانشگاه بر این مهم صحه بگذارد و نگاه كارگزاران حوزه درمان آن دانشگاه بر امر بهداشت استوار باشد، آن دانشگاه در راه درستی قدم برداشته است.

وی ادامه داد: دومین راه نجات سلامت كشور، نگاه قوی به حوزه آموزش است؛ چراكه دانشجو به روش رفتار و عملكرد اساتید خود با دقت بسیار توجه می كند و از آن الگو می گیرد، ازاین رو نیازی نیست كه استاد سخنی بگوید، بلكه دانشجو از شیوه نگرش استاد، آنچه را كه لازم است یاد می گیرد. در نتیجه توجه به آموزش باید از صفر تا صد باشد.

عسگری با اشاره به اینكه آنچه رضایتمندی و خرسندی مردم را به همراه میآورد، رفتار ما است، تصریح كرد: اگر بهترین امكانات را در مراكز درمانی فراهم نماییم، اما رفتارمان با بیمار و خدمت گیرنده صحیح نباشد، رضایت بیمار جلب نخواهد شد. بیمار نیاز دارد تا پس از بستری یا عمل جراحی، پزشك خویش را بر بالین ببیند.

وی ادامه داد: رفتارسازی باید از سطح عالی تا سطح پایین حوزه های سلامت جاری شود. اگر رفتارسازی نماییم، تمام امور صحیح صورت خواهد گرفت و در واقع هدفی كه درصدد هستیم با نظارت به آن دست یابیم، محقق می گردد.

بنابر اعلام وبدا، مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت با اشاره به اینكه سامانه ۱۹۰ شنوای صدای مردم در عرصه سلامت است، خاطرنشان كرد: مردم، رسانه ها و جامعه باید به این نكته كه جنس كار در حوزه سلامت سخت و كار كردن در این حوزه با سایر حوزه ها بسیار متفاوت می باشد، واقف باشند.

وی تصریح كرد: در شرایط فعلی كه كشور ما از جانب بیگانگان تحت فشار قرار دارد، باید دست به دست هم داده و تلاش نماییم تا مردم كمترین صدمه را ببینند. این روزها باید بیشتر به فكر مردم باشیم.1397/04/16
13:57:37
5.0 / 5
4169
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری