كمبودهای دارویی به حدود ۲۰ قلم رسید

كمبودهای دارویی به حدود ۲۰ قلم رسید به گزارش آقای هویج رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به وضعیت مناسب دارو در كشور، اظهار داشت: كمبود دارویی به حدود ۲۰ قلم رسیده است كه برای بهبود و پایداری این وضعیت تلاش می نماییم.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دكتر مهدی پیرصالحی در همایش سراسری معاونین غذا و دارو كشور با اشاره به اینكه تشدید تحریم ها سبب ایجاد شرایط سختی در سال ۹۷ در كشور شد، اظهار داشت: چه در عرصه تولید، چه نظارت و چه از لحاظ بودجه، سال سختی را در حوزه غذا و دارو سپری كردیم، اما می توانیم با هماهنگی، دقت و همكاری، خیلی از مشكلات را برای سال آینده حل نماییم.
وی ادامه داد: با همكاری دانشگاه ها می توانیم امور اجرایی را تا حد امكان تفیض كرده و از پتانسیل ها و ظرفیت های دانشگاه ها و برخی NGO ها در بحث اجرا بهره بگیریم و بیشترین تمركز خویش را روی بحث نظارت قرار دهیم.
معاون وزیر بهداشت با تاكید بر اهمیت یكپارچگی در سازمان غذا و دارو اظهار نمود: خوشبختانه اداره كل تجهیزات پزشكی به سازمان غذا دارو بازگشت و در دانشگاه ها هم اگر تجهیزات پزشكی جدا شده است باید در مجموعه معاونت های غذا و دارو قرار گیرد.
وی با اشاره به عملكرد مناسب سازمان غذا و دارو علیرغم تحریم های ظالمانه آمریكا در حوزه دارو اظهار داشت: با وجود تمام مسائل، امروز كمترین مشكل را در حوزه كمبودهای دارویی داریم؛ به صورتی كه میزان كمبودها به حدود ۲۰ قلم می رسد كه شرایط نسبتا خوبی به حساب می آید كه برای پایدار كردن این شرایط تلاش می نماییم.
رئیس سازمان غذا دارو با اشاره به اینكه كمبودها بر مبنای داروهای ژنریك محاسبه می شود، توضیح داد: ممنوعیت واردات دارو و مكمل های دارای مشابه تولید داخل سبب دامن زدن به مبحث تقلب و قاچاق می شود، ازاین رو باید نظارت و بازرسی از داروخانه ها تشدید شده و از كانال توزیع دارو صورت گیرد.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، وی تصریح كرد: در سال آینده به علت ممنوعیت واردات داروهای مشابه تولید داخل، شاهد كمبودهای ظاهری خواهیم بود كه از این بابت نگرانی وجود ندارد، تنها نگرانی ما این است كه بیمار در بیمارستان ها با مشكل مواجه شود كه امیدواریم با برنامه ریزی های مناسب این مشكلات را به حداقل برسانیم.
پیرصالحی با اشاره به اهمیت حوزه IT و سامانه های سازمان اظهار داشت: بر مبنای دستور مقام معظم رهبری تمام سامانه ها باید تا آخر سال به یكدیگر متصل شوند، خوشبختانه سامانه تیتك و سامانه های جانبی سازمان غذا و دارو جزء سامانه هایی هستند كه كمترین ایراد را دارند كه بزودی رفع خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه دشمن به دنبال ایجاد نارضایتی در مردم است، عنوان كرد: باید بتوانیم در حوزه وظایف خود شرایط را مدیریت كرده و با مداخلات مناسب كمترین مشكل را در حوزه تامین دارو و تجهیزات داشته باشیم.
او همینطور از اقدامات صورت گرفته برای لغو رای جدید دیوان عدالت اداری درباره آیین نامه تاسیس داروخانه ها اطلاع داد و اظهار داشت: رای جدیدی در دیوان عدالت در خصوص حذف جمعیت از آیین نامه داروخانه ها صادر شده اما ابلاغ نشده است؛ این رای از لحاظ ماهوی مشكل دارد. در تلاش هستیم تا با حمایت وزیر بهداشت این رای را لغو نماییم.1397/12/06
14:07:41
5.0 / 5
4211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری