معاون وزیر بهداشت تاكید كرد

حجم بالای خدمات تشخیصی ایدز در لردگان، ارائه خدمات با رعایت محرمانگی

حجم بالای خدمات تشخیصی ایدز در لردگان، ارائه خدمات با رعایت محرمانگی آقای هویج: معاون بهداشت وزارت بهداشت در مسافرت به استان چهارمحال و بختیاری از مركز مشاوره بیماری های رفتاری شهركرد بازدید كرد و ضمن قرار گرفتن در جریان نحوه ارائه خدمات به مراجعین این مركز، روند ارائه خدمت به اهالی بازگشت كننده از شهرستان لردگان را مورد بررسی قرار داد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا؛ دكتر علیرضا رئیسی با اشاره به حجم بالای انجام خدمات تشخیصی و مشاوره ای در این مركز، از زحمات پرسنل این مركز قدردانی نمود و اظهار داشت: تمام مراجعین به مركز مشاوره بیماری های رفتاری، با میل و رغبت و بدون هیچ گونه الزامی به این مركز بازگشت و تحت مشاوره و آزمایش قرار گرفته اند و تمامی خدمات این مركز با حفظ اسرار مراجعین و در كمال احترام و حفظ شان و منزلت افراد ارائه می شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینكه همیشه حق با مردم است اظهار داشت: باید با در نظر گرفتن شرایط و دغدغه های بیماران و اطرافیان آنها وظیفه اطلاع رسانی، آموزش، تشخیص و درمان را به خوبی انجام دهیم و با آگاهی قسمتی از هرگونه سوء استفاده معاندین جلوگیری نماییم.
وی در ادامه با ابلاغ پیام تقدیر و تشكر دكتر نمكی وزیر بهداشت از همكاران دانشگاه علوم پزشكی بابت اقدام دقیق و بموقع برای شناسایی مبتلایان و شروع روند درمان بیماران، اشاره كرد: همكاران ما در خط مقدم بوده و همواره مورد حمایت مجموعه وزارت بهداشت هستند.
رییسی با اشاره به برخی ناآرامی ها در منطقه در ایام اخیر به ویژه در روز شنبه گفت: اعتراضات اجتماعی و این ناآرامی ها ارتباطی با سوژه نداشته و خود اهالی روستا این روزها با میل و رغبت شخصی در حال مراجعه به مساجد و پایگاه ها برای انجام تست و آزمایشات تشخیصی هستند. تمام اقدامات تشخیصی برای شناسایی مبتلایان به اچ ای وی در چهارمحال و بختیاری مطابق با پروتكل و استاندارد است.
وی اشاره كرد: تیم های تخصصی و فوق تخصصی در سراسر این استان مطابق با پروتكل و استانداردها اقدام نموده و هیچ گونه انحرافی از پروتكل وجود نداشته است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح كرد: چهارمحال و بختیاری همچون استان هایی است كه مانند سایر نقاط كشور و برمبنای پروتكل وزارت برای شناسایی مبتلایان به اچ ای وی اقدام و روستای چنار محمودی از توابع شهرستان لردگان همچون روستاهایی است كه در سال قبل نیز مواردی از بیماری در آن كشف و در ابتدای سال جاری نیز مبتلایانی شناسایی شده و تحت درمان قرار گرفتند.
رییسی ادامه داد: پیگیری ها در عین رعایت محرمانگی اطلاعات انجام شد و ضمن ارائه آموزش ها و اطلاع رسانی، خدمات تشخیصی و مشاوره ای به متقاضیان ارائه شده است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن تاكید بر ضرورت حفظ حرمت و كرامت اهالی پاك و متدین روستای چنار محمودی گفت: افرادی با شایعه پراكنی، به مردم این منطقه بی حرمتی می كنند و وزارت بهداشت وظیفه خود می داند تمام اقدامات درمانی را در كمال احترام و راز داری به بیماران ارائه كند و در امتداد ارائه خدمات حوزه سلامت، هیچ گونه تفاوتی به لحاظ شخصیتی و شان بیماران با سایر افراد وجود ندارد و ارائه خدمت عادلانه و شایسته را حق تمامی مردم می داند.
وی با اشاره به اینكه خوشبختانه هیچ كمبوی در ارتباط با تامین دارو و ارائه خدمان تشخیصی و مشاوره ای در سطح كشور وجود ندارد، اضافه كرد: با تمام توان در خدمت همه مردم هستیم و تنها تعداد معدودی از تست های ویروس HIV در این منطقه همانند سایر نقاط كشور و استان، مثبت بوده است.
بنابر اعلام وبدا، رئیسی با تاكید بر لزوم حفظ آرامش و محرمانگی و رازداری درباب این بیماری اشاره كرد: مسائل حوزه سلامت نباید به مسائل امنیتی تبدیل گردد. اقدامات جاهلانه و منحرفانه از طرف دشمنان هدایت می شود و ارتباطی با اهالی روستا ندارد و اهالی محترم چنار محمودی هم اكنون پیگیر مسائل تشخیصی و درمانی هستند.
منبع:

1398/07/14
14:08:19
5.0 / 5
4130
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری