معاون كل وزیر بهداشت:

به علت ترس از كرونا، مراقبت های معمولی بهداشتی را به تعویق نیندازید

به علت ترس از كرونا، مراقبت های معمولی بهداشتی را به تعویق نیندازید به گزارش آقای هویج خوزستان معاون كل وزیر بهداشت اظهار داشت: به هیچ عنوان شهروندان به علت ترس از كرونا واكسیناسیون فرزندان، مراقبت های دوران حاملگی یا مراقبت های بیماران دارای بیماری های زمینه ای شامل دیابت و قندخون و فشار خون و از این قبیل را به تعویق نیندازند و حتما با رعایت موازین بهداشتی تمام این موارد را در زمان تعیین شده انجام دهند.ایرج حریرچی كه از روز گذشته، سوم اردیبهشت ماه به خوزستان سفر كرده است، در جلسه ستاد استانی مبارزه با كروناویروس در مورد ارزیابی عملكرد دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز اظهار داشت: خوشبختانه در چند هفته اخیر در اغلب استان ها روند نزولی بیماری را شاهد بودیم كه نتیجه اقدامات مناسب برای فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت فردی بوده است.

به گزارش آقای هویج به نقل از وبدا خوزستان، معاون وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: پس از ۱۵ فروردین كه بخشی از بازگشایی ها صورت گرفت، نگرانی هایی در مورد كاهش فاصله گذاری و بازگشت بیماری وجود داشت، ولی هم اكنون استان خوزستان با عملكرد مطلوب توسط استانداری و تلاشهای مدافعان سلامت در دانشگاه علوم پزشكی اهواز از لحاظ جمعیت ۱۰۰۰ نفری جزو ۵ استان پایین كشور بوده است ولی متاسفانه در طول چند روز اخیر مشخصاً در طول یك هفته اخیر تعداد بستری ها در اهواز بالا رفته است.

وی افزود: طبق برآوردهای اولیه در مبتلا شدن به كرونا، كاهش رعایت فاصله گذاری اجتماعی باعث افزایش تعداد بیماران شده كه كمی نگران كننده است.

حریرچی اظهار نمود: پارسال روزانه ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار بار رجوع مردم به سیستم بهداشتی درمانی در طور روز به صورت حضوری انجام شده است كه شامل رفتن به پزشك و بهورز، مراقب سلامت، آزامایشگاه، رادیولوژی و... بوده است. متاسفانه به سبب انتشار كرونا ویروس و وجود بعضی از شایعات در جامعه، روند مراجعات به صورت عادی به صورت قابل توجهی كاهش یافته است. در بعضی موارد بیشتر از ۸۰ درصد و گاهی ۴۰ تا ۶۰ درصد كاهش موارد دیده شده است.

وی در بخش دیگر از صحبت های خود با اشاره به وجود بیشتر از یك میلیون و ۳۰۰ مادر آبستن در كشور سفارش كرد: به هیچ عنوان شهروندان به سبب ترس از كرونا واكسیناسیون فرزندان، مراقبت های دوران حاملگی یا مراقبت های بیماران دارای بیماری های زمینه ای شامل دیابت و قندخون و فشار خون و از این قبیل را به تعویق نیندازند و حتما با رعایت موازین بهداشتی تمام این موارد را در زمان تعیین شده انجام دهند.

معاون كل وزیر بهداشت افزود: با عنایت به اقدامات ایمنی مختلف كه در بیمارستان های دولتی دانشگاهی و غیر دولتی انجام می شود، با آمادگی كامل در جهت مراجعات معمولی البته به جز استثنائاتی در زمینه دندانپزشكی و جراحی های زیبایی، شهروندان این اطمینان را داشته باشند كه مراقبت های بهداشتی و حفاظتی در مقابله با كرونا انجام می شود، ازاین رو تمام مراجعات معمولی خویش را انجام دهند تا بتوان بیماری حاد تنفسی ناشی از ویروس كرونا را را ریشه كن كرد. مهمترین بیماری های كشور، بیماری های غیر واگیر همچون بیماری های قلبی عروقی مثل دیابت و سرطان هستند.

حریرچی افزود: بیشتر از اپیدمی كروناویروس، اپیدمی شایعات و اخبار نادرست و سفارش های نادرست را داریم كه سفارش می شود مردم با هوشیاری كامل به این شایعات توجه نكنند. این موارد مختص كشور ایران نیست و در كشورهای دیگر هم وجود دارد. خواهش می كنم در این حوزه روشنگری شود تا صدمه وارده به مردم به حداقل ممكن برسد.
1399/02/04
13:47:19
5.0 / 5
2647
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری