چرایی نبود داروهای مربوط به كرونا در بعضی بیمارستانها

چرایی نبود داروهای مربوط به كرونا در بعضی بیمارستانها به گزارش آقای هویج رئیس سازمان غذا و دارو با تاكید بر اینكه در حوزه دارو و تجهیزات مربوط به كرونا هیچ گونه كمبودی نداریم، اظهار داشت: در حوزه داروهای كرونا، در كشور تولید فراوانی داریم و حتی قسمتی از این داروها علاوه بر اینكه نیاز كشور را رفع می كند، صادرات هم می شوند.دکتر محمدرضا شانه ساز در گفت و گو با ایسنا، درباره برخی اظهارات در خصوص کمبود داروهای رمدسیویر، فاویپیراویر و اکتمرا در بیمارستان ها، اظهار داشت: مباحثی که در این زمینه مطرح می شود، به سبب کمبود نیست. ممکنست به سبب مسائل مالی و بدهی بیمارستان ها به شرکت ها، بیمارستانی نتواند این داروها را تامین کند، اما در حوزه این داروها تولید کافی کشوری را داریم و هر یک از آنها به جز اکتمرا یا توسیلیزومب در چند کمپانی در داخل کشور تولید می شوند.

وی اضافه کرد: بدین سبب در حوزه داروهایی که برای کرونا مطرح گردیده است، در کشور تولید فراوانی داریم و حتی قسمتی از این داروها علاوه بر اینکه نیاز کشور را رفع می کند، صادرات هم می شوند. در مرحله فوق اشباع در عرصه تولید این داروها هستیم. بدین سبب اصلا مشکل کمبود نداریم و حتی بخشی را صادر می نماییم. ماهانه یک تا دو میلیون دوزی که از این دارو ها مصرف می شود، در شرکت های پخش قابل دسترس و تهیه است و هر کدام چند تولید کننده دارند.

شانه ساز درباره وضعیت تجهیزات تنفسی در فصل سرما و باتوجه به شیوع ویروس کرونا و احتمال شیوع آنفلوآنزا نیز اظهار داشت: همه موارد لازم را برای این مساله پیش بینی کرده ایم. یکی از مواردی که در کشور شرکت های خودمان آنرا تولید می کنند، ونتیلاتور است که حتی آنها با توجه به این که قول دادند که نیاز کشور را برطرف کنند، متقاضی صادرات تجهیزات شان هستند و گلایه دارند که چرا به ما اجازه صادرات نمی دهید که شاید گلایه به جایی باشد.

رییس سازمان غذا و دارو در این زمینه اضافه کرد: ما داریم موضوع را بررسی می نماییم و اگر به اطمینان ۱۰۰ درصد برسیم که نگرانی از نظر تجهیزات تنفسی در داخل ایجاد نمی گردد، اجازه صادرات را هم خواهیم داد. بطور کلی هیچ مشکل و کمبودی در حوزه دارو و تجهیزات کرونا نداریم.

منبع:

1399/07/26
13:43:57
5.0 / 5
1448
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری