فتحی:

مسؤلان وزارت بهداشت واكسن مورد نیاز را تأمین كنند

مسؤلان وزارت بهداشت واكسن مورد نیاز را تأمین كنند به گزارش آقای هویج یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد که باید مسؤلان وزارت بهداشت هر چه سریع تر واکسن مورد نیاز را تأمین کنند و به روند واکسیناسیون مردم تسریع بخشند.


محسن فتحی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: هم اکنون واکسیناسیون کرونا انجام می شود منتها باید جامعه هدف وسیع تر و بازتر دیده شده تا بتوان با سرعت بیشتری همه جامعه را واکسینه کرد.
وی ادامه داد: طبق وعده داده شده مقرر است ۴.۵ میلیون دوز واکسن کوبرکت در آخر تیرماه تحویل داده شود و مردادماه هم هفت میلیون دوز دیگر عرضه کنند. این چیزی است که کوبرکت اعلام نموده و سازمان غذا و دارو با هماهنگی وزارت بهداشت برای آن برنامه ریزی انجام داده است. به عبارت دیگر تا آخر مردادماه ۱۲ میلیون دوز واکسن تزریق می شود که این برای حدود شش میلیون نفر است چون باید تزریق دوز دوم را هم در نظر گرفت. جامعه هدف هم کسانی هستند که ریسک بالاتری برای مبتلا شدن دارند. دلیل آن است که زنجیره انتقال کرونا را بتوان قطع کرد.
فتحی تصریح کرد: منظور از افراد با درصد ابتلای بالا کسانی هستند که موقعیت شغلی شان جوری است که احتمال مبتلا شدن به ویروس کرونا در آنها زیاد است. با این کار میتوان زنجیره انتقال کوید را تا حد زیادی قطع کرد. مشاغلی همچون خبرنگاران، کادر درمان، پاکبانان، رانندگان تاکسی و اتوبوس و مواردی از این دست مد نظر است یعنی افرادی که روزانه با چندین نفر در ارتباط هستند.
این عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن اشاره به وجود مراکز واکسیناسیون اظهار داشت: تعداد مراکز واکسیناسیون به اندازه کافی وجود دارد. مبحث بر سر وجود واکسن برای تزریق است که باید واکسن کافی تأمین شود. برکت و انستیتوپاستور اعلام نموده که به تولید انبوه رسیده و مقرر است واکسن را وارد بازار کنند. وعده واردات هفت میلیون دوز واکسن سینافارم هم داده شد. البته که نمی توان خیلی روی این گونه وعده ها حساب کرد. کما این که تجربه نشان داد دوز اول وارد می شود و بعد به علت ایجاد مشکل در واردات دوز دوم مردم سردرگم شده که نمونه آنرا در تشکیل صف های طویل دیدیم.
فتحی در جمع بندی اظهار نمود: مراکز تزریق واکسن کرونا به اندازه کافی وجود دارد منتها باید مسؤلان وزارت بهداشت واکسن به اندازه کافی تأمین کنند تا تعداد زیادی از مردم واکسینه شوند چون دیگر مردم تعطیلی بازار و قرنطینه را قبول ندارند و آستانه تحمل شان پایین آمده است. تنها راه واکسیناسیون عمومی است تا آرامش جامعه برگردد.1400/04/20
13:20:29
5.0 / 5
268
تگهای خبر: آرامش , بهداشت , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری