سازمان جهانی بهداشت:

نباید امیکرون را ملایم توصیف کرد

نباید امیکرون را ملایم توصیف کرد سازمان جهانی بهداشت (WHO) اخطار داده است که نباید سویه جدید ویروس کرونا معروف به امیکرون را ملایم توصیف کرد چون به قول این سازمان در حال گرفتن جان مردم در اطراف جهان است.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، مطالعات اخیر حاکیست که امیکرون کمتر از سویه های قبلی کووید به بروز علایم خیلی جدی منجر می شود با این وجود تدروس آدهانوم گبریاسوس، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفته است که شیوع بی سابقه امیکرون، نظام های بهداشتی را زیر فشار شدیدی قرار داده است.
این سازمان گفته است شمار جهانی موارد مبتلا شدن هفته پیش ۷۱ درصد افزوده شد اما در قاره آمریکا میزان افزایش ۱۰۰ درصدی بوده است.
این سازمان همینطور اعلام نمود: در بین موارد شدید بیماری، ۹۰ درصد در ارتباط با کسانی است که واکسینه نشده اند.
تدروس در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: درحالی که به نظر می آید امیکرون به شدت دلتا نباشد - بخصوص در بین واکسینه شده ها - اما نباید آنرا ملایم طبقه بندی کرد. امیکرون هم مثل سویه های قبلی مردم را روانه بیمارستان می کند و جان آنها را می گیرد. در واقع سونامی مبتلا شدن چنان عظیم و سریع است که کمر نظام های بهداشتی در اطراف جهان را خم کرده است.
به گزارش بی بی سی، همینطور تدروس در تازه ترین اظهارات خود بار دیگر خواهان توزیع گسترده تر واکسن در کشورهای فقیرتر جهان شد.
منبع:

1400/10/17
14:33:08
5.0 / 5
264
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری