مدیركل دفتر راهبری، پایش و امور استان های سازمان غذا و دارو:

کرونا فرصتی برای توانمندی تولیدکنندگان دارو بود

کرونا فرصتی برای توانمندی تولیدکنندگان دارو بود به گزارش آقای هویج لرستان مدیرکل دفتر راهبری، پایش و امور استانهای سازمان غذا و دارو اظهار داشت: لرستان در گیاهان دارویی توانمندی بسیاری دارد و باید تولیدکنندگان تشویق شوند و برای ایجاد اشتغال و محقق شدن شعار سال کمک کننده باشند.


عباس مهدی زاده در سی و ششمین نشست اعضای منطقه چهار-قطب جنوب غرب معاونت های غذا و دارو کشور که به میزبانی لرستان و در هتل شهرداری خرم آباد برگزار شد، اظهار نمود: در اوایل کرونا در بحث دسترسی به مواد ضدعفونی کننده، ماسک و تولید دارو با مشکلاتی همه استانها مواجه بودند.
وی افزود: کرونا فرصتی برای توانمندی تولیدکنندگان دارو بود و همه استانها در بحث تولید دارو و ملزومات بهداشتی توانمند هستند.
مدیرکل دفتر راهبری، پایش و امور استانهای سازمان غذا و دارو اظهار داشت: بیشترین دغدغه روسای دانشگاه ها باید بیشترین دغدغه آگاهی رسانی، پیشگیری و بهداشت باشد که متاسفانه امروز مشکلات مالی گریبانگیر همه روسای دانشگاه ها شده است.
مهدی زاده بیان کرد: ضروریست که مصرف منطقی رعایت شود و بیمه ها طلب دانشگاه ها را پرداخت کنند.
وی اظهار داشت: گفته می شود ۱۲ و یا ۱۶ هزار میلیارد تومان بدهی انباشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور به شرکت های پخش دارویی است.
مدیرکل دفتر راهبری، پایش و امور استانهای سازمان غذا و دارو عنوان کرد: در بحث کالای سلامت باید از توانمندی و ظرفیت منطقه چهار قطب جنوب غرب استفاده گردد و تصمیماتی گرفته شود که ضمانت اجرائی داشته باشد.
مهدی زاده افزود: برای تدوین برنامه هفتم توسعه تا شهریور ماه وقت داریم و سند ملی دولت مردمی به ما ابلاغ گردیده و طرح عدالت در سلامت تدوین شده است و ارائه شده است و باید بر طبق این اسناد بالادستی اهداف کلان، کمی، برنامه ها و راهبردها و برنامه ریزی ها صورت گیرد.
وی با اعلان اینکه باید نگاه نظارتی تغییر کند، اضافه کرد: برای برون سپاری اصلا محدودیتی وجود ندارد.
مدیرکل دفتر راهبری، پایش و امور استانهای سازمان غذا و دارو بیان کرد: بحث تفویض اختیار در زمینه دارو را شروع کردیم و در پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان می توانیم حمایت کننده باشیم.
مهدی زاده افزود: لرستان در گیاهان دارویی توانمندی بسیاری دارد و باید تولید کنندگان تشویق شوند؛ برای ایجاد اشتغال و محقق شدن شعار سال کمک کننده باشیم و در این توانمندی ها و تجربه موفق قطب بهره ببریم.
منبع:

1401/04/02
10:57:23
5.0 / 5
47
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , پزشك , پیشگیری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری