خطر ناپدید شدن ۹۰ درصد از صخره های مرجانی جهان

خطر ناپدید شدن ۹۰ درصد از صخره های مرجانی جهان آقای هویج: خراسان رضوی جهان ۱۴ درصد از صخره های مرجانی خودرا از سال ۲۰۰۹، از دست داده است.


به نقل از ویفروم، صخره های مرجانی یکی از با ارزش ترین و در عین حال در معرض خطرترین اکوسیستم های جهان هستند.
سرمایه گذاری در قسمت مرجان ها شامل مداخلات و مشارکت شرکت هایی است که به محرک های محلی تخریب صخره ها رسیدگی می کنند، بودجه حفاظت پایدار را ایجاد می کنند و انعطاف پذیری جوامع ساحلی را در مقابل اثرات آب وهوایی می افزایند.
صخره های مرجانی در بیشتر از ۱۰۰ کشور و منطقه وجود دارند و معیشت یک میلیارد نفر که به آنها وابسته هستند را پشتیبانی می کنند و خدمات اکوسیستمی به ارزش سالانه ۹.۹ تریلیون دلار عرضه می دهند. این رقم شامل غذای پایدار، معیشت و درآمدزایی، محافظت از طوفان، خواص دارویی و میراث فرهنگی قابل توجه است. صخره های مرجانی برای امنیت، انعطاف پذیری و سازگاری با آب و هوای خیلی از کشورهای صدمه پذیر ضروری هستند.
باوجود این که مرجان ها سنگ بنای سلامت اقیانوس ها و انعطاف پذیری آب و هوا هستند، وجود این اکوسیستم های حیاتی به علت بحران آب و هوا و تهدیدات انسان محور همچون ماهیگیری و گردشگری مخرب، رواناب های کشاورزی، آلودگی فاضلاب و آلودگی پلاستیکی در خطر است.
جهان ۱۴ درصد از صخره های مرجانی خویش را از سال ۲۰۰۹ از دست داده است و پیشبینی های فعلی خطر ناپدید شدن ۹۰ درصد از صخره های مرجانی جهان را تا سال ۲۰۵۰ نشان داده است.
برای پیشگیری از انقراض صخره های مرجانی، باید اقدامات فوری در مقیاس برای حفاظت، بازسازی و مدیریت این اکوسیستم های گرانبها و خدمات ارزشمندی که عرضه می دهند صورت گیرد. به صورت خاص برای صخره ها، کارشناسان تخمین می زنند که سرمایه گذاری جهانی مورد نیاز برای محافظت از آنها تقریبا هفت برابر بیشتر از سطح بودجه فعلی است.
اقدامات برای محافظت از صخره های مرجانی جهان به نوبه خود می تواند درآمد بیشتری در گردشگری ایجاد نماید، مناطق ماهیگیری مهم را برای منابع مهم امنیت غذایی حفظ کند و محافظت از خطوط ساحلی را افزایش دهد.
هدف ۱۲ میلیارد دلاری پیشرفت صخره های مرجانی، فراخوانی برای شناخت ارزش صخره های مرجانی و باز کردن سرمایه گذاری برای حفظ آینده ای است که در آن مزایای آنها برای بشریت و سیاره ما ادامه دارد.1402/08/24
15:40:20
5.0 / 5
92
تگهای خبر: آلودگی , پیشگیری , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری