محققان می گویند؛

رژیم غذایی پرفیبر به درمان دیابت نوع ۲ كمك می نماید

رژیم غذایی پرفیبر به درمان دیابت نوع ۲ كمك می نماید آقای هویج: محققان عنوان می كنند مصرف زیاد فیبرهای رژیمی كه باعث تقویت نوعی باكتری روده می گردد می تواند به مقابله با دیابت نوع ۲ كمك نماید.به گزارش آقای هویج به نقل از مهر، یافته های تحقیقاتی نشان داده است رژیم غذایی با فیبر بالا متنوع می تواند باعث تحریك رشد ۱۵ نوع باكتری روده شود كه اسیدهای چرب با زنجیره كوتاه (SCFA) تولید می كنند. این اسیدهای چرب انرژی سلول های روده را تامین كرده، التهاب را كاهش داده و به كنترل گرسنگی كمك می كنند.
لیپینگ ژائو، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه راتگرز آمریكا، در این باره می گوید: «مطالعه ما مبنای این احتمال است كه فیبرهای اثرگذار بر این گروه از باكتری های روده در نهایت می توانند به بخش اصلی رژیم غذایی و درمان ما تبدیل شوند.»
مصرف فیبرهای مناسب می تواند باعث تولید توازن مجدد در میكروبیوم های روده شود؛ میكروبیوم ها، اكوسیستمی از باكتری های دستگاه گوارش هستند كه به هضم غذا كمك كرده و برای سلامت انسان مهم هستند.
به گفته محققان، تحریك گروه منتخبی از باكتری های روده با استفاده از رژیم غذایی حاوی فیبرهای متنوع منجر به كنترل بهتر گلوكز خون، كاهش بیشتر وزن و میزان چربی های بهتر در افراد مبتلا به دیابت نوع۲ شد.
در این مطالعه، تیم تحقیق گروه میكروب های تولیدكننده SCFA را كه مسئول تاثیر مثبت رژیم غذایی با فیبر بالا بر بیماران مبتلا به دیابت نوع۲ است را به طورتصادفی به دو گروه تقسیم كردند.
بعد از ۱۲ هفته، بیماران در رژیم غذایی پرفیبر شاهد كاهش بیشتر میانگین میزان گلوكز خون شان در طول سه ماه بودند.
میزان گلوكز خون این افراد در زمان ناشتا هم سریع تر كاهش یافته و آنها وزن بیشتری از دست دادند.
محققان موفق به شناسایی ۱۵ گروه تولیدكننده SCFA شدند كه عمدتاً با استفاده از فیبر رژیمی تحریك شده بودند.

1397/01/04
21:27:55
5.0 / 5
4220
تگهای خبر: بیمار , خون , درمان , رژیم غذایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری