توصیه محققان به افراد دیابتی؛

صبحانه پرانرژی به كاهش وزن در افراد دیابتی كمك می نماید

صبحانه پرانرژی به كاهش وزن در افراد دیابتی كمك می نماید آقای هویج: مطالعه اخیر نشان داده است در بیماران چاق و مبتلا به دیابت نوع۲، برنامه غذایی شامل صبحانه پرانرژی باعث كاهش وزن، بهبود دیابت و كاهش نیاز به انسولین می گردد.به گزارش آقای هویج به نقل از مهر، محققان در مطالعه اخیر خود دریافته اند در بیماران چاق و مبتلا به دیابت كه تحت درمان با انسولین هستند، رژیم غذایی روزانه شامل ۳ وعده صبحانه مفصل، ناهار با حجم متوسط و شام سبك می تواند تاثیرات سریع و مثبتی در مقایسه با شش وعده غذایی كوچك در طول روز داشته باشد.
به گفته محققان، تاثیرات سه وعده در روز شامل كاهش وزن بهتر، گرسنگی كمتر و كنترل بهتر دیابت و در عین حال مصرف كمتر انسولین خواهد بود.
محققان تاكید می كنند زمان غذا خوردن و تعداد دفعات غذا خوردن مهم تر از غذا خورده شده و تعداد كالری های مصرفی است.
به گفته محققان، «متابولیسم بدن در طول روز تغییر می كند. یك برش نان مصرف شده در زمان صبحانه منجر به كاهش واكنش گلوكز شده و در مقایسه با یك برش مشابه نان مصرف شده در شب كمتر چاق كننده است.»
در این مطالعه، محققان ۱۱ زن و ۱۸ مرد چاق و مبتلا به دیابت با میانگین سنی ۶۹ سال را كه تحت درمان با انسولین بودند مورد مطالعه قرار دادند.
بیماران به طورتصادفی به دو گروه با رژیم غذایی كاهش وزن متفاوت تقسیم شدند؛ هر رژیم غذایی حاوی مقدار یكسان كالری روزانه به مدت ۳ ماه بود.
یك گروه موسوم به Bdiet سه وعده غذایی در روز دریافت می كرد: صبحانه مفصل، ناهار با حجم متوسط، و شام سبك.
گروه دوم موسوم به ۶Mdiet از رژیم غذایی قدیمی برای افراد دیابتی و كاهش وزن پیروی می كرد: شش وعده غذایی سبك كه در طول روز با فاصله مساوی مصرف می كردند.
در طول ۳ ماه، گروه Bdiet ۵ كیلوگرم كاهش وزن داشت و گروه ۶Mdiet ۱.۴ كیلوگرم اضافه وزن داشت.
میزان گلوكز ناشتا گروه Bdiet، ۵۴ mg/dl كاهش پیدا كرد درحالیكه در گروه ۶Mdiet، تنها ۲۳ mg/dl كاهش یافته بود. گروه Bdiet در مجموع نیاز به انسولین بسیار كمتری داشت درحالیكه گروه ۶Mdiet نیاز به انسولین بیشتری داشت.
محققان مشاهده نمودند میزان اشتها و گرسنگی به شكل قابل توجهی در گروه Bdiet كاهش یافته بود، اما در گروه ۶Mdiet افزایش یافته بود.
محققان تاكید می كنند یك رژیم غذایی با زمان بندی مناسب بین وعده های غذایی نقش مهمی در كنترل گلوكز و كاهش وزن دارد.

1397/01/15
16:08:31
5.0 / 5
4542
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری