دانشمندان ادعا می كنند؛

مصرف بلندمدت قهوه باعث تشدید علائم آلزایمر می گردد

مصرف بلندمدت قهوه باعث تشدید علائم آلزایمر می گردد آقای هویج: دانشمندان عنوان می كنند مصرف بلندمدت قهوه می تواند علائم عصب شناسی را در افراد مبتلا به آلزایمر تشدید كند.به گزارش آقای هویج به نقل از مهر، مشكلات حافظه مشخصه اصلی بیماری آلزایمر است. در این بیماری كه نوعی زوال عقل یا دمانس است، علائمی نظیر اضطراب، بی تفاوتی، افسردگی، توهم و پارانوئید به شیوه های مختلف تشدید می شوند.
اخیرا قهوه یا كافئین بعنوان روشی برای پیشگیری از دمانس سفارش شده است، چراكه باعث توقف مولكول های كه عامل بروز این بیماری در سن پیری هستند، می گردد.
اما برخی شواهد هم نشان می دهند زمانیكه مشكل شناختی بروز می كند، ممكن است كافئین تاثیرات معكوس داشته باشد. در یك مطالعه جدید، محققان دانشگاه بارسلونا اسپانیا همراه با محققان موسسه كارولینسكا سوئد به بررسی موش های آزمایشگاهی مبتلا به آلزایمر پرداختند.
«راكل بتا كورال»، عضو تیم تحقیق از دانشگاه بارسلونا، در این باره می گوید: «علائم بیماری آلزایمر در موش های مبتلا به این بیماری بسیار شبیه به انسان است. ما موش ها را تحت درمان خوراكی بلندمدت با دوز بسیار پایین كافئین (۰.۳ mg/mL) كه معادل سه فنجان قهوه برای انسان است قرار دادیم و آنها را با موش های سالم مقایسه كردیم.»
نتایج نشان داد كافئین باعث تغییر رفتار موش های سالم شد و علائم عصب شناسی موش های مبتلا به آلزایمر را تشدید كرد.
«لیدا گیمنز لورت»، عضو دیگر تیم تحقیق، در این باره می گوید: «مشاهدات ما در مورد تاثیرات معكوس كافئین در بیماری آلزایمر همراه با مشاهدات بالینی قبلی نشان داده است كه تشدید علائم رفتاری و روانی دمانس عموما با تاثیرات سودمند شناختی كافئین تداخل می یابند.»
محققان تاكید می كنند باید در مورد تاثیر درمانی قهوه برای زوال عقل بازنگری شده و تحقیقات بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

1397/01/21
14:13:47
5.0 / 5
4079
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری