همتی در گفت وگو با ایسنا بیان كرد

دلار ۴۲۰۰ تومانی تغییردهنده رقم بودجه ۹۷، دولت اصلاحیه بودجه بدهد

دلار ۴۲۰۰ تومانی تغییردهنده رقم بودجه ۹۷، دولت اصلاحیه بودجه بدهد آقای هویج: سخنگوی كمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینكه «دلار ۴۲۰۰ تومان بر قیمت داروها و تجهیزات پزشكی تاثیر می گذارد» اظهار داشت: دولت باید اصلاحیه بودجه برای این نرخ دلار عرضه كند تا بخشی از درآمدهای حاصل شده از مابه التفاوت قیمت ارز به وزارت بهداشت جهت پوشش مابه التفاوت قیمت داروها و تجهیزات پزشكی اختصاص پیدا كند.


احمد همتی در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت قیمت داروها و تجهیزات پزشكی با نرخ دلار ۴۲۰۰ تومان اظهار داشت: وقتی قیمت دلار افزوده می شود، طبیعتا تاثیری بر روی قیمت داروها و تجهیزات پزشكی می گذارد. باید دولت این موارد را در قالب اصلاحیه بودجه به مجلس عرضه كند.

وی توضیح داد: با افزایش قیمت دلار رقم كل بودجه و موارد در رابطه با اقتصاد مردم و دولتی جابجا می گردد. اگر تورمی ناشی از افزایش قیمت دلار به وجود آید، باید در بودجه سنواتی لحاظ شود.

همتی تصریح كرد كه اگر این موارد در بودجه لحاظ نشود، فشاری به مردم و كل جامعه وارد خواهد شد كه در وهله اول این فشار را بیماران به خصوص بیماران خاص متحمل می شوند.

سخنگوی كمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: باید برپایه اصلاحیه بودجه بخشی از درآمدهای حاصل از افزایش قیمت دلار به وزارت بهداشت داده شود تا مبحث افزایش قیمت داروها و تجهیزات پزشكی با دلار ۴۲۰۰ تومان تحت پوشش قرار گیرد.

وی در مورد وضعیت داروی بیماران خاص اظهار داشت: وزارت بهداشت می تواند به علت افزایش قیمت دلار پوشش بیمه ای بیماران خاص را كاملتر كند.
1397/01/22
14:32:27
5.0 / 5
4257
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری