معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت تاكید كرد

ضرورت تولید شركت های دانش بنیان دارویی و تجهیزات پزشكی

ضرورت تولید شركت های دانش بنیان دارویی و تجهیزات پزشكی آقای هویج: معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت اظهار داشت: لازم است كه شركت های دانش بنیان بسیاری در حوزه های تولید دارو و تجهیزات پزشكی راه اندازی شود تا علاوه بر تولید اشتغال و كاهش هزینه های كشور، به تحقق اقتصاد مقاومتی و عرضه بهتر خدمات سلامت كمك كنند.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دكتر رضا ملك زاده در مراسم امضای تفاهم نامه راه اندازی مركز توسعه فناوری سلامت صنعتی شریف و علوم پزشكی تهران، اظهار نمود: حوزه پزشكی در بخش های مختلف نیاز دارد كه از توان و ظرفیت های دانشكده های علوم، فنی و مهندسی كمك بگیرد.

وی خاطرنشان كرد: روش های درمانی ژنتیك بسیار موفقیت آمیز بوده و بیماری هایی مانند هموفیلی، تالاسمی و معلولیت ها را می توان درمان كرد. حداقل 100 نوع معلولیت ناشی از ژنتیك وجود دارد كه مطالعات جدید نشان داده معلولیت ها قابل درمان هستند و به راحتی می توان حدود 300 میلیون معلول در جهان را درمان كرد.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با اشاره به اینكه وضعیت پزشكی در 20 سال آینده با امروز متفاوت خواهد بود، اضافه كرد: بخشی از پیشرفت های كنونی و آینده بطور قطع حاصل همكاری های مشترك بین رشته ای است.

دكتر ملك زاده تصریح كرد: در تهران به فكر تولید مركز ژن درمانی هستیم، چراكه ممكن است در چند سال آینده بیماران هموفیلی برای درمان مجبور به اعزام به خارج از كشور شوند، اما با تربیت نیروی انسانی در رشته های جدید، می توانیم آماده تحولات آینده سلامت شویم.

وی خاطرنشان كرد: در اغلب دانشگاه های بزرگ دنیا در اروپا و آمریكا، پیشرفت ها در كانونی شكل گرفته كه همكاری نزدیكی بین دانشمندان پزشكی، علوم، فنی و مهندسی وجود داشته است. اگرچه هم اكنون نمی توان جدایی بین وزارتخانه های بهداشت و علوم را حل كرد، اما می توان مراكز تحقیقاتی مشترك و شركت های دانش بنیان را تولید كرد.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت تصریح كرد: نیاز است كه شركت های دانش بنیان بسیاری در حوزه های تولید دارو و تجهیزات پزشكی راه اندازی شوند تا علاوه بر تولید اشتغال و كاهش هزینه های كشور، به تحقق اقتصاد مقاومتی و عرضه بهتر خدمات سلامت كمك كنند.

به گزارش وبدا، دكتر ملك زاده خاطرنشان كرد: هم اكنون در حوزه پزشكی كمبودهایی داریم. برای مثال فردی كه با خونریزی گوارشی به یك مركز درمانی رجوع می كند، باید ابزاری را برای متوقف كردن خونریزی تهیه نماید، اما این ابزار تولید داخل نبوده و قیمت آن فوق العاده گران است. ازاین رو با عنایت به مشكلات آینده كشور نیاز است كه این ابزارها در داخل كشور و با همكاری دانشمندان علوم پزشكی، علوم، فنی و مهندسی در شركت های دانش بنیان ساخته شوند تا علاوه بر تامین نیازهای كشور، به بازارهای بزرگی كه در اختیار شركت های خارجی است، راه پیدا كنند.1397/03/22
13:57:27
5.0 / 5
4556
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری