مدیركل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران اعلام كرد

سهم ۴۰۰میلیارد تومانی سازمان بیمه سلامت در درمان بیماران دیالیزی

سهم ۴۰۰میلیارد تومانی سازمان بیمه سلامت در درمان بیماران دیالیزی آقای هویج: مدیركل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: سهم سازمان بیمه سلامت ایران برای بیماران دیالیزی درسال ۹۶ بیش از ۴۰۰ میلیارد و ۱۷۴میلیون تومان است.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، ، دكترحنان حاج محمودی اضافه كرد: تعداد ۸ قلم دارو در بسته خدمتی دارویی بیماران همودیالیز بدون فرانشیز (بصورت رایگان) قراردارد و بیماران و متقاضیان می توانند از این خدمت دارویی بهره مند شوند.
وی اظهاركرد: طبق آمار سال ۹۶، حدود ۳۰ هزار بیمار دیالیز خونی در كشور وجود دارند كه این بیماران در ۵۵۳ بخش دیالیز خدمات دیالیز خونی را دریافت می كنند. ۷۲ درصد مراكز دیالیز خونی كشور در فضای دانشگاهی و بیمارستان های دانشگاهی قرار دارند، ۲۰ درصدشان در بخش خصوصی و هشت درصد آنها هم خیریه هستند.
حاج محمودی، با اشاره به اینكه عرضه این خدمت، مستمراست و تعطیل بردار نیست، خاطرنشان كرد: بیمار باید علاوه بر دریافت خدمت با استفاده از یكسری داروها و مكمل ها تلاش كند كه شرایط طبیعی بدن را تا حد امكان حفظ كند.
مدیركل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، اظهار داشت: درحوزه دیالیز صفاقی هم یكهزار و ۶۰۰ بیمار در ۷۰ بخش خدمت دریافت می كنند. خوشبختانه عرضه خدمات دیالیز مزمن در كشور در همه بخش ها به صورت صد در درصد مجانی انجام می گردد. اكنون همه این دفعه مالی به دولت و بیمه ها تحمیل می گردد و برای بیماران مجانی است، اما اگر نتوانیم این بیماری را كنترل و از آن پیشگیری نماییم، افزایش این بیماری بار مالی سنگینی را به كشور تحمیل خواهد نمود.
حاج محمودی با اشاره به اینكه برای آموزش به بیماران و هم گروه عرضه دهنده خدمت اقداماتی گسترده و فراگیر انجام می شود، اضافه كرد: عرضه آموزش به عرضه كنندگان خدمت دیالیز و بیماران آن لازم و ضروری می باشد. تنها راه كنترل این بیماری بهبود خدمات پیشگیرانه و عزم همگانی مردم برای انجام آزمایشهای دورهای است. هموطنان باید برای پیشگیری از بروز این بیماری به مراكز بهداشتی و درمانی رجوع كنند و از خدمات مجانی پیشگیرانه و آزمایش قند و خون بهره مند شوند؛ چون كه به هر حال پیشگیری همیشه بهتر از درمان است.
بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران (آی هینا)، وی خاطرنشان كرد: كلیه ها مسئول تصفیه كردن مواد زائد از خون هستند و افرادی كه كلیه هایشان به خوبی كار نمی كند، مبتلا به بیماری خاموش كلیوی می شوند كه بخش عمده آن به دلیل ضعف خدمات بهداشتی و پیشگیری ناشناخته مانده است و عوارضی مانند افسردگی، سوء تغذیه، افزایش فشار خون از شایع ترین مسائل مبتلا به این افراد است. در این زمینه سه روش مشخص وجود دارد كه شامل پیوند كلیه، دیالیز خونی به صورت دوره ای و منظم و دیالیز صفاقی (دردیالیز صفاقی محلولی در داخل حفره شكمی تزریق می گردد و سموم بدن دراین محلول جذب و پس از مدتی این محلول از حفره شكمی خارج می شود) است و خوشبختانه در كشورمان هر سه روش در دسترس بیماران قرار دارد.1397/04/06
14:36:21
5.0 / 5
4179
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری