سخنگوی وزارت بهداشت:

دستورالعمل فرآوری مجدد و ایمن وسایل پزشكی مبتنی بر اصول علمی است

دستورالعمل فرآوری مجدد و ایمن وسایل پزشكی مبتنی بر اصول علمی است آقای هویج: سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: وزارت بهداشت در حفظ سلامت مردم به هیچ وجه كوتاهی نخواهد كرد و در زمینه وسایل جراحی هم این وسایل با ایمن سازی و استریل، مجدد استفاده می شوند.


به گزاش ایسنا، دكتر ایرج حریرچی شب گذشته در یك گفتگوی زنده خبری، درمورد دستورالعمل فرآوری مجدد و ایمن وسایل پزشكی، تصریح كرد: این بخشنامه جدید نیست و هیچ اتفاق خاصی رخ نداده است. بخشنامه فعلی نیز، جمع بندی از بخشنامه های چند دهه گذشته است.

حریرچی با اشاره به اینكه وسایل اصلی جراحی در اتاق عمل مانند قیچی، پنس و سایر ابزارها، وسایلی دائمی هستند و برای هر بار استفاده استریل شده و سال ها مصرف می شوند، عنوان كرد: در كشور آمریكا كه سازنده اصلی وسایل جراحی است، از سال ۱۹۷۰ یعنی بیش از ۵۰ سال پیش تاكنون، جهت استفاده چندباره برخی وسایل بعد از استریل كردن آنها دستورالعمل دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به پایه علمی این دستورالعمل خاطرنشان كرد: بخشنامه فعلی مبتنی بر اصول علمی است و سلامت همه مردم اولویت اصلی و نخست وزارت بهداشت و انجمن های علمی به شمار میرود و بخشنامه فعلی جمعبندی از بخشنامه های چند دهه گذشته است. همینطور انجمن های علمی پزشكی با ارسال نامه های رسمی، درخواست صدور مجوزهای جدید جهت استفاده مجدد از این وسایل مطابق استاندارد علمی را داشته اند. علاوه بر این، دكتر فاضل هم كه یكی از حاذق ترین جراحان كشور است، به صورت مكتوب درخواست استفاده بیشتر از برخی تجهیزات را عرضه داده است.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، حریرچی به برخی جوسازی ها درباره اجرایی شدن این دستورالعمل اشاره نمود و اظهار داشت: متاسفانه تعدادی از شركت های خارجی و واردكنندگان تجهیزات كه از این مساله منتفع هستند، این جو را به راه انداخته اند. علاوه بر آن، برخی رسانه ها هم تحت تاثیر القائات و جوسازی سودجویانه بعضی شركت های واردكننده لوازم یكبار مصرف قرار گرفته و اخبار نادرستی را منتشر نموده اند. این در شرایطی است كه تعدادی از افراد هم مخالفان حرفه ای هستند كه با هر موضوعی بدون هیچ گونه تحقیقی صرفا مخالفت می كنند.

وی در انتها با اشاره به اینكه در كشور ما به ازای هر ۲۵ نفر، یك جراحی در سال داریم، تصریح كرد: مردم اطمینان خاطر داشته باشند كه وزارت بهداشت در حفظ سلامت مردم به هیچ وجه كوتاهی نخواهد كرد و در زمینه وسایل جراحی نیز، این وسایل با ایمن سازی و استریل، مجدد استفاده می شوند.1397/04/18
14:58:19
5.0 / 5
4479
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , جراحی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری