مضطربید؟

مضطربید؟ آقای هویج: یك روانپزشك اظهار داشت: فرد مضطربی كه هر اتفاقی او را نگران می كند واكنش های شدید جسمی (مثل تپش قلب، تعریق، لرزش) و علائم روان شناختی (حواس پرتی و افت حافظه) و مشكلات رفتاری نشان داده است و باید مورد بررسی در زمینه اختلالات روانشناختی قرار گیرد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، علیرضا سفیدچیان با اشاره به اینكه اختلالات اضطرابی، افسردگی و سوءمصرف مواد بعنوان شایع ترین اختلالات روانپزشكی یاد می شود، اظهار داشت: فقدان درك و شناخت صحیح از بیماری ها و اختلالات روانپزشكی، یكی از اشكالات جدی جامعه است.
وی خاطرنشان كرد: آمارها نشان داده است كه حدود 25 درصد مردم هر جامعه ای در طول عمرشان به انواع اختلالات روانپزشكی مبتلا می شوند كه از این تعداد، متاسفانه كمتر از 10 درصد برای درمان رجوع می كنند و بسیاری هم با تاخیر و با عوارض شدید، با درمانگران گفت و گو می كنند.
این روانپزشك با اشاره به اینكه خیلی از مردم نمی دانند این علایم به یك بیماری مربوط است و آنرا تنها ناشی از مشكلات محیطی و اتفاقاتی كه اطرافشان رخ می دهد، می دانند، تصریح كرد: اختلالات روانپزشكی در خیلی از موارد خاموش، بی اطلاع و مزمن سیر می كنند و از سویی ناگهانی و بدون علت سراغ كسی نمی آیند؛ اختلالات اضطرابی، افسردگی و سوءمصرف مواد، شایع ترین اختلالات روانپزشكی است.
سفیدچیان در ادامه اظهار داشت: اختلالات روانپزشكی، نشانه هایی دارند كه با آگاهی نسبت به آنها می توانند از وجود و شدت این اختلالات در خود یا اطرافیان جلوگیری نمایند و در واقع در صورت وجود این علایم و حالات، به روانپزشك رجوع شود.
وی اضافه كرد: افراد مبتلا به وسواس كه قادر به كنترل افكار، رفتار مزاحم و تكراری خود در زمینه های مختلف نیستند و به علت وقت زیادی كه صرف علایم وسواسی خود می كنند، سبب ناراحتی نزدیكان و خودشان می شوند و همینطور افرادی كه در روابط بین فردی دچار مشكل و نارضایتی هستند و علایم و مشكلات خویش را قبول ندارند، باید جهت مسائل روانشناختی تحت بررسی قرار گیرند.
سفیدچیان اظهار داشت: با وجود كنترل نشدن هیجان، خشم، پرخاشگری، آشفتگی كلام، توهم و هذیان در افراد و همینطور شدت افسردگی و افكار خودكشی می توانیم به اختلالات در خود، خانواده و نزدیكان پی ببریم.
مدرس دانشگاه علوم پزشكی بابل اضافه كرد: وقتی رفتارهای فرد با وضعیت معمول و عادی تفاوت داشته باشد كه حدودا همه متوجه این تفاوت ها می شوند و همینطور كناره گیری از جمع و فعالیت های معمول روزانه، انزوا، مصرف مواد مخدر، سوء مصرف داروهای خواب آور از دیگر نمونه های اختلالات است.
وی در ادامه اظهار داشت: ارزیابی روان پزشكی به صورت معمول شامل دریافت شرح حال و معاینه وضعیت روانی است و معاینه فیزیكی، انجام آزمایش و گاه تصویربرداری از مغز همچون روش هایی هستند كه برای بررسی و ردكردن علل طبی احتمالی ایجادكننده علایم به كار می روند.
سفیدچیان خاطرنشان كرد: افزایش آگاهی در مورد اختلالات روانپزشكی، همدلی با بیمار، عدم سرزنش، جر و بحث با بیمار، كوشش برای كاهش استرس های درون و خارج خانواده، اهتمام به مبحث مشاوره و كاردرمانی و انجام صحیح درمان های تجویزی پزشك به خانواده هایی كه بیمار روانپزشكی دارند، سفارش می گردد.1397/07/22
19:18:00
5.0 / 5
4453
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری