اعزام تیم های سلامت روان به مناطق زلزله زده

اعزام تیم های سلامت روان به مناطق زلزله زده به گزارش آقای هویج معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت از اعزام تیم های سلامت روان به مناطق زلزله زده غرب كشور اطلاع داد.به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، علی اسدی درمورد خدمات سلامت روان به صدمه دیدگان زلزله اظهار داشت: طبق هماهنگی های صورت گرفته با استان های همجوار مناطق زلزله زده۴۰ روانشناس در قالب تیم های سلامت روان كه دوره حمایت های روانی اجتماعی در حوادث و بلایا را گذرانده اند، برای كمك به هموطنان زلزله زده اعزام شده اند.

وی با اشاره به اینكه اعزام روانشناس از استان كردستان به علت هم زبان بودن و هم فرهنگ بودن، در اولویت است، اظهار داشت: این روانشناسان به مصدومان و مصیبت زدگان مشاوره های روانی و اجتماعی عرضه می دهند و به علت اینكه شرایط روحی زلزله زدگان مساعد نیست، این مشاوره ها برای تسكین مقطعی حال آنها ضروری است.

معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت افزود: با ارزیابی شرایط، برای اعزام تعداد بیشتری روانشناس اقدام خواهیم كرد. كمك های اولیه روانشناختی شامل بسته ای است كه روانشناسان برپایه آن علایم و نشانه های افراد را بررسی می كنند و ضمن همدلی با آنها اطلاعات موردنیاز را برای شناسایی دریافت می كنند. از سوی دیگر اطلاعات صحیح را در اختیار آنها قرار می دهند.

بنابر اعلام وبدا، اسدی ادامه داد: افراد زلزله زده ای كه نیازمند كمك های روانشناختی هستند، غربالگری می شوند و بعد تحت مداخلات روانشناختی قرار می گیرند. علاوه بر آن اطلاعات و پیام های آموزشی روانشناختی در قالب پلاكارد و بروشور در اختیار زلزله زدگان قرار می گیرد. درحال حاضر تعدادی از مصدومان به استان های تهران و البرز منتقل شده اند كه تیم های روانشناختی آنها را بررسی خواهند كرد.

 

1396/08/22
18:40:21
5.0 / 5
4430
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری