مصرف سالانه ۲ و نیم میلیارد دلار تجهیزات پزشكی در ایران

مصرف سالانه ۲ و نیم میلیارد دلار تجهیزات پزشكی در ایران به گزارش آقای هویج مدیركل تجهیزات و ملزومات پزشكی وزارت بهداشت با اشاره به هزینه سالانه این تجهیزات در كشور اظهار داشت: بازار تجهیزات پزشكی ایران ظرفیت بالایی برای فعالیت شركت های دانش بنیان و تولیدكنندگان دارد و سرمایه گذاری در این حوزه بطور قطع نتیجه بخش خواهد بود.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دكتر رضا مسائلی در مراسم افتتاح خط تولید سرنگ اینفیلیتور(مورد نیاز در عمل های قلب) كه توسط شركت دارویی تریتا تولید شده، اظهار نمود: هم اكنون از بازار دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری تجهیزات پزشكی، ۳۰ درصد سهم تولید داخلی است و مابقی محصولات از كشورهای خارجی به كشور وارد می شوند.
وی ادامه داد: بازار تجهیزات پزشكی ایران ظرفیت بالایی برای فعالیت شركت های دانش بنیان و تولیدكنندگان دارد و سرمایه گذاری در این حوزه بطور قطع نتیجه بخش خواهد بود. امروز شاهد افتتاح خط تولید این شركت هستیم كه با فعالیت شبانه روزی توانسته محصول با كیفیتی را تولید نماید كه توانایی رقابت با محصول مشابه خارجی را دارد.
مسائلی خاطرنشان كرد: با عنایت به نیاز بازار و قیمت پایین این محصول نسبت به نمونه خارجی، بطور قطع شاهد افزایش ظرفیت تولید این محصول در آینده ای نزدیك خواهیم بود.
ایشان در ادامه بر صادرات تجهیزات پزشكی اشاره نمود و اظهار داشت: علاوه بر تامین نیاز داخلی باید به فكر افزایش ظرفیت تولید و صادرات محصولات باشیم. اگر می خواهیم تولید ناخالص ملی را افزایش دهیم، تولید ثروت داشته باشیم و محصولاتمان را به دنیا معرفی نماییم باید صادرات را هدف قرار دهیم. اداره كل تجهیزات و ملزومات پزشكی كشور امسال رشد ۱۰ درصدی تولید محصولات را هدف قرار داده كه با تحقق این مهم سهم تجهیزات پزشكی كشور در بازار داخلی به ۲۴۰ میلیون دلار می رسد. رسیدن به این هدف با تلاش و حمایت مسئولان و تولیدكنندگان این عرصه محقق می گردد. ازاین رو باید با قدرت بیشتری در این عرصه گام برداریم.
رئیس هیئت مدیره شركت ترینا هم از ساخت سرنگ اینفیلیتور برای نخستین بار در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: این محصول در زمینه قلب كاربرد دارد و سالانه به ۳۰۰ هزار عدد از آن در كشور نیاز است.
محمدحمید سكادفكر، در حاشیه افتتاح خط تولید سرنگ اینفیلیتور در جمع خبرنگاران اظهاركرد: این محصول در عمل های آنژیو، فنرگذاری قلب و رفع انسداد عروق كرونری قلب كاربرد دارد.
وی ادامه داد: سرنگ اینفیلیتور برای نخستین بار در ایران تولید شده و تا كنون این محصول از كشورهای هند، فرانسه، آلمان، فرانسه و آمریكا به كشور وارد می شد. ظرفیت تولید این محصول تا آخر سال ۲۰ هزار سرنگ است كه طبق برنامه ریزی های انجام شده در بازه زمانی شش ساله ظرفیت تولید به ۴۰۰ هزار سرنگ در سال می رسد.
سكادفكر در ادامه به مصرف سالانه این سرنگ در كشور اشاره نمود و اظهار داشت: سالانه ۳۰۰ هزار سرنگ اینفیلیتور در ایران مصرف می گردد كه با بهره برداری ۱۰۰ درصدی از خط تولید، ۱۰۰ هزار سرنگ را می توانیم به كشورهای دیگر صادر نماییم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به قیمت این محصول اشاره نمود و اضافه كرد: قیمت تمام شده این سرنگ از محصول مشابه خارجی آن كمتر است و از لحاظ كیفیت هم با آنها رقابت می كند. افتتاح خط تولید این محصول زمینه اشتغال ۱۰ نفر را به صورت مستقیم و ۲۵ نفر را به صورت غیرمستقیم فراهم نموده است.1397/09/15
12:34:08
5.0 / 5
4221
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دارو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری