وزیر بهداشت:

دلتنگ آیت الله هاشمی هستیم

دلتنگ آیت الله هاشمی هستیم آقای هویج: وزیر بهداشت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم شیخ محمد هاشمیان و آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: دلتنگ آیت الله هاشمی رفسنجانی هستیم چون ایشان از عمق جان عاشق ایران و مردم بود و آرزوهای بزرگی برای كشور داشت.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دكتر سید حسن هاشمی در نشست شورای اداری و معتمدین شهرستان رفسنجان گفت: وقتی در سال ۸۵ چشم مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را جراحی كردم پگاه زود به همراه یكی از همكارانم به منزل ایشان رفتم؛ ما را به آشپزخانه بردند، صبحانه را خود آیت الله هاشمی آوردند؛ آن روز نگرانی هایی از آینده را در محضر ایشان مطرح كردم اما آیت الله هاشمی به توصیف ایران پرداختند و گفتند كه ایران منابع و عظمت بسیار زیاد و موقعیت ویژه ای دارد كه جهان به ایران و ایران به جهان، نیازمند است و مشخص نیست كه ما باشیم یا نباشیم اما آینده ایران درخشان خواهد بود.

وزیر بهداشت با اشاره به ملاقات خود با مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در آخرین روز عمر ایشان، اظهار داشت: در آن جلسه هم تمام امید و آرزوی ایشان این بود كه مشكلات كشور برطرف شود و انقلاب اسلامی بتواند به وعده هایی كه داده، جامه عمل بپوشاند.

هاشمی با اشاره به اینكه مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی زحمات بسیار زیادی برای پیروزی انقلاب اسلامی كشیدند، اضافه كرد: ایشان تا جایی كه توان داشت در جهت تحقق آرمان های انقلاب اسلامی تلاش كردند كه در خیلی از موارد موفق و در بعضی موارد باز ناموفق بودند و حتما خیر و صلاح الهی در این بود كه ایشان آرامش پیدا كنند.

وزیر بهداشت تصریح كرد: یك دفعه هم چشم شیخ محمد هاشمیان را جراحی كردم و امیدوارم روح این دو بزرگوار با ارواح امام راحل و شهدا، محشور شود و ان شاءالله خداوند به ما توفیق بدهد كه راه شهدای انقلاب اسلامی را ادامه دهیم و تنها چیزی كه ما نسل اول انقلاب را خوشحال می كند این است كه در آخرت، شرمنده شهدا و امام راحل نباشیم.

هاشمی با اشاره به توجه ویژه دكتر روحانی به حوزه سلامت، تصریح كرد: خوشبختانه طی چند پارسال اتفاقات بزرگی در حوزه سلامت كشور رخ داد كه هدف آن كاهش فشار به مردم، كاهش پرداختی از جیب برای هزینه های بهداشتی و درمانی و افزایش دسترسی به خدمات بود و اینكه افراد فاقد بیمه باز تحت پوشش قرار بگیرند.

وزیر بهداشت تصریح كرد: تعداد تخت های بیمارستانی كه سپس اجرای طرح تحول سلامت در كشور ساخته شد بیشتر از ۲۵ درصد كل تخت های بیمارستانی كشور در طول تاریخ بود و با افزایش تعداد پزشكان و توسعه زیرساخت ها، دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی خصوصاً در مناطق محروم و مرزی افزایش یافت.

هاشمی اشاره كرد: فضای كنونی كشور، سیاسی است و زیر آسمانی كه به نام اسلام و رسول الله شناخته می شود، متاسفانه انصاف در میان سیاسیون، كمتر هویدا است؛ این شرایط، گاهی اوقات مانع از آن میگردد كه از افرادی كه تلاش و خدمت می كنند، بتوان قدردانی كرد در صورتی كه دستور دین، مروت و جوانمردی است؛ یعنی اینكه اگر فرد، مجموعه یا دولتی، كار خوب و خدمت كرد، باید از آنها تشكر نماییم و در مواردی كه به سبب كم اطلاعی یا كم توانی، اقدامی انجام نشده، به آنها كمك نماییم.

وزیر بهداشت اشاره كرد: بعید می دانم كه دولتی با مردم عناد داشته باشد و یا به دنبال كسب رضایت عمومی نباشد؛ اما متاسفانه فاصله بسیاری بین مطالبات و توانمندی دولت ها وجود دارد كه متاسفانه در جمهوری اسلامی خصوصاً در طول دو سه دهه گذشته تریبون های مختلف و جریانات سیاسی قدرت طلب، تا توانسته اند بر طبل مطالبات كوبیده اند و توقعات فراوانی به وجود آورده اند كه امكان دارد خیلی از آنها به حق و منطقی باشد اما توانمندی دولت اندك است و این رویه مانند پدری است كه سه شیفت كار می كند اما افراد خانواده از شرایط رضایت ندارند؛ آنجا هم اگر مدیریت هزینه ها خوب نباشد و درآمد برمبنای اولویت بندی دقیق و بجا هزینه نشود و برنامه های صرفه جویی در دستور كار خانواده نباشد، مانند شرایط امروز كشور میگردد كه دولت ها می آیند و می روند اما نارضایتی افزوده می شود.

هاشمی افزود: باید باور نماییم كه همه رفتنی هستیم و از خدا بترسیم و به قیامت باور داشته باشیم و بدانیم كه گفتار و رفتار ما مورد قضاوت قرار می گیرد و از سویی پست، مقام و دنیا باز به هیچ كس وفا نكرده و جریانات و جناح های مختلف سیاسی روی كار می آیند و می روند. بدین سبب باید همه برای حل مشكلات كمك نماییم و از تخریب مسئولان قبلی بپرهیزیم. آنچه من از حرف های مردم می فهمم این است كه اولویت مردم هیچ كدام از بحث های سیاسی و جناحی كه در فضای مكتوب و مجازی مطرح می شود، نیست؛ اولویت مردم، زندگی، معیشت و اعتقادات آنها است؛ چون علاقه مند هستند زندگی پاك و سالمی داشته باشند و فضای زندگی شخصی و اجتماعی آنها معنوی باشد، از نظر معیشتی هم در رفاه بوده و زندگی آبرومندانه ای داشته باشند و این خواسته مردم از مسئولان، خواسته زیادی نیست و ظلم است كه هر كدام از ما، كوتاهی نماییم.

هاشمی با اشاره به اقدامات انجام شده در طول طرح تحول سلامت در شهرستان رفسنجان، اظهار داشت: این اقدامات با همكاری مسئولان این شهرستان انجام شده و همه پزشكان، پرستاران، پیراپزشكان، بهورزان و مسئولان شهر در این اقدامات شریك هستند و تشكر می كنم كه شورای شهر رفسنجان با نام گذاری خیابانی در این شهر به نام بهورز موافقت كرده و امیدوارم مشكل بهورزان در محاسبه دو سال طرح تعهد نیروی انسانی در سوابق كاری آنها، با همكاری مجلس حل شود.

وزیر بهداشت كارنامه مسئولان و دانشگاه علوم پزشكی رفسنجان را خوب اما ناكافی دانست و اظهار داشت: هر قدر برای مردم كار نماییم، كم است خصوصاً در رفسنجان كه تصور مردم ایران در مورد رفسنجان متفاوت از چیزی است كه مشاهده می كنید و این هم یكی از مظلومیت های مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی است كه احتیاط می كرد، بهانه ای درست نشود و بر طبق روحیه عدالت محور ایشان، امتیاز خاصی برای منطقه ای كه به نام شان است، شاهد نیستیم.

بنا بر اعلام وبدا، هاشمی با اشاره به اینكه امكانات بهداشتی و درمانی با عنایت به زلزله خیز بودن این استان خصوصاً در جنوب استان، كافی نیست، اضافه كرد: در طول ۵ پارسال حدود ۷ بیمارستان در این منطقه از استان كرمان به بهره برداری رسیده است و خدمات خوبی نمایش شده، اما هنوز در بعضی شهرستان های استان مانند جیرفت، كهنوج، منوجان، قلعه گنج و رودبار جنوب با كمبود تخت های بیمارستانی و مشكلات بهداشتی و درمانی روبرو می باشیم. البته كار سختی پیش رو داریم چون در این استان، تراكم جمعیت در هر یك كیلومتر ۱۷ نفر است كه در كل كشور این عدد ۵۰ نفر است كه نشان داده است جمعیت این استان، پراكنده هستند. خشكسالی هم مزید بر علت شده تا فراهم كردن خدمات برای مسئولان، دشوار باشد؛ امیدواریم كه با كمك استاندار و نمایندگان مردم استان كرمان در مجلس و شخصیت های موثر اهل استان، بتوانیم گام های موثر دیگری در حوزه سلامت برداریم.

وزیر بهداشت اشاره كرد: دولت به تنهایی قادر به تامین همه خدمات مورد نیاز مردم نیست و بخش خصوصی می تواند در این حوزه فعالیت موثر داشته باشد و دولت باید خدمات مورد نیاز افراد فقیر، كم درآمد و كمتر برخوردار را فراهم آورد. ای كاش در كشور، یارانه به صورت هدفمند و برای نیازمندان هزینه می شد و بخش خصوصی هم با كمك بیمه های تكمیلی، بخش دیگر خدمات مورد نیاز را به مردم نمایش می داد.
هاشمی با اشاره به اقدامات مناسب حوزه آموزش علوم پزشكی در رفسنجان، تصریح كرد: البته اقدامات نامناسبی هم در حوزه آموزش در استان كرمان انجام شده چون افتخار نیست كه بگوییم در استان كرمان، تعداد دانشگاه های علوم پزشكی زیادی وجود دارد؛ شاید برخی افراد از دست ما ناراحت شوند اما اینكه بخواهیم در هر شهر یك دانشكده احداث نماییم به صلاح نیست و احداث دانشكده های كوچك در شهرهای كوچك مانند جدا كردن نوزاد از مادر است در صورتی كه اگر این مراكز تجمیع شوند می توانند قدرت بیشتری در حوزه علم و دانش داشته باشند اما واقعیت این است كه این تعداد دانشگاه در استان كرمان وجود دارد و باید مراقبت نماییم كه تعداد آنها بیشتر نشود و كیفیت ارتقا پیدا كند. بدین سبب به جای افزایش تعداد دانشكده و رشته، باید تلاش نماییم كه فرزندان استان كرمان و شهرستان های رفسنجان و انار بتوانند پس از تحصیل در دوره های مختلف، در مناطق خود ماندگار شوند و خدمات بهداشتی و درمانی مورد نیاز مردم را ارائه نمایند.1397/09/20
13:41:50
5.0 / 5
4189
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری