رئیس سازمان غذا و دارو اعلام كرد:

اختصاص 3 و نیم میلیارد دلار ارز به شركت های دارویی

اختصاص 3 و نیم میلیارد دلار ارز به شركت های دارویی به گزارش آقای هویج معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، با اشاره به حمایت دولت از شركت های دارویی زنجیره دارو و تامین منابع ارزی مورد نیاز این بخش، از اختصاص 3.5 میلیون دلار به این بخش اطلاع داد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی علوم پزشكی شیراز، غلامرضا اصغری در دیدار با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشكی شیراز، دستاوردهای این دانشگاه در خیلی از زمینه ها را الهام بخش دانست.
اصغری با اشاره به اینكه اقدامات اثرگذار علوم پزشكی شیراز در زمینه غذا و دارو می تواند بعنوان الگو به سایر دانشگاه ها معرفی شود، اضافه كرد: تاثیر این اقدامات در تحول نظام سلامت دیده می گردد.
رئیس سازمان غذا و دارو، تامین دارو و منابع مالی و همینطور تقویت بیمهها برای پرداخت مطالبات دانشگاه ها و زنجیره نقدینگی و تولید دارو را از اولویت های این بخش برشمرد.
مدیركل امور غذایی و آشامیدنی وزارت بهداشت هم با اشاره به آمار بالای مرگ و میر در اثر بیماری های ناشی از غذا در جهان كه بخشی از این آمار مربوط به كودكان زیر پنج سال است، بر اهمیت تامین سلامت و امنیت غذایی تصریح كرد.
وحید مفید با بیان اقدامات انجام شده در زمینه ارتقای امنیت غذایی در كشور، به مدیریت مصرف نمك، بعنوان یكی از این اولویت ها اشاره نمود كه بخصوص در نان های مصرفی، تحت نظارت قرار دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز هم كاهش هزینه ها را اولویت مهم این دانشگاه عنوان نمود كه با كمك بررسی وضع موجود و مدیریت كارآمد هزینه ها در بخش های مختلف بهداشتی، درمانی و دارویی در حال انجام می باشد.
علی بهادر با اشاره به رجوع مردم استان های همجوار به فارس برای دریافت خدمات سلامت، بر اهمیت پشتیبانی از این استان برای توسعه خدمات رسانی، تصریح كرد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شیراز هم با اشاره به تلاش های انجام گرفته برای ثمربخشی طرح تحول نظام سلامت در عرصه خدمات دارویی فارس، از پیگیری این مورد در نشست های سیاستگذاری ستاد تحول سلامت دانشگاه اطلاع داد كه تابحال ۲۵ نشست از این ستاد برگزار شده و ۳۱۰ مصوبه به دنبال داشته است.
عبدالخالق كشاورزی با بیان آمار كاهش ۳۵ درصدی تعداد آزمایش ها در استان، بر مبنای آمار مهرماه امسال نسبت به سال گذشته، این امر را تلاشی در این راستا برشمرد.
او ضمن معرفی سامانه كنترل داروهای پرهزینه برای اعلام ماهانه داروهای پرهزینه از جانب بیمارستان های دانشگاه تصریح كرد: ۱۲ و نیم میلیارد ریال در آنتی بیوتیك های پرهزینه طی ماه های تیر تا آبان در ۳۰ بیمارستان استان صرفه جویی شده و هر دو هفته یك مرتبه نشست های ستاد توزیع دارو با شركت های توزیع دارو برگزار شده است.
كشاورزی بیان كرد: برگزاری نشست های مشترك با تامین كنندگان و تولیدكنندگان اقلام پرمصرف تجهیزات پزشكی، تشكیل نشست های ماهانه كمیته پشتیبانی از تولیدات داخل، رویت خدمات تصویربرداری و آزمایش های بیماران ارجاعی در بیمارستان مقصد، مداخله در اعمال جراحی گلوبال برای مدیریت دارو، لوازم مصرفی و تجهیزات پزشكی، اعلام تعداد مصرف آنتی بیوتیك مصرفی، بررسی مصرف میكروست ها و اجرای دستورالعمل فرآوری مجدد وسایل پزشكی در این دانشگاه از دیگر اقدامات انجام شده بوده است.
حسام درستی، مدیر نظارت و ارزیابی مواد و فرآورده های دارویی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی شیراز هم به بیان اقدامات این بخش پرداخت و صرفه جویی ۳۰۵ میلیارد تومانی در حوزه دارو و تجهیزات دارویی را حاصل مدیریت صحیح هزینه ها و اقدامات ابتكاری برشمرد.1397/09/22
13:27:10
5.0 / 5
4677
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری