محققان پی بردند؛

مصرف بادام باعث بهبود كلسترول می گردد

مصرف بادام باعث بهبود كلسترول می گردد به گزارش آقای هویج محققان دریافتند مصرف بادام می تواند به بهبود عملكرد كلسترول خوب HDL كمك نماید.به گزارش آقای هویج به نقل از مهر، به قول محققان مصرف منظم بادام به تقویت میزان كلسترول HDL كمك كرده در صورتی كه همزمان شیوه دفع آن از بدن را هم بهبود می بخشد.
در این مطالعه، محققان میزان و عملكرد كلسترول HDL (لیپوپروتئین با چگالی بالا) را در افرادی كه هر روز بادام مصرف می كردند با میزان و عملكرد HDL همان گروه از افراد كه به جای بادام، كیك مافین می خوردند مقایسه كردند. محققان دریافتند در شركت كنندگان رژیم غذایی بادام، میزان و عملكرد HDL شان بهبود یافت.
«پنی كریس اترتون»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، در این باره می گوید: «مطالعات زیادی نشان داده اند كه مصرف بادام باعث كاهش كلسترول بد LDL كه فاكتور پرخطر اصلی بیماری قلبی است، می شود، اما تابحال مطالعه ای در مورد تاثیر بادام بر كلسترول HDL كه كلسترول خوب محسوب شده و به كاهش ریسك بیماری قلبی كمك می نماید، انجام نشده بود.»
محققان مشاهده نمودند بادام می تواند میزان این كلسترول را افزایش داده و عملكرد كلسترول HDL را بهبود بخشد، كه عملكرد آن با استفاده از جمع آوری كلسترول از بافت ها مانند شریان ها و كمك به دفع آن از بدن است.
به گفته كریس اترتون، «HDL زمانیكه وارد جریان خون می گردد بسیار كوچك است. همانند یك كیسه زباله است كه به تدریج بزرگ تر و گردتر می گردد چراكه پیش از رسوب كلسترول در كبد، آنرا از سلول ها و بافت ها جمع آوری می كند.»
در این مطالعه به ۴۸ مرد و زن دارای كلسترول LDL بالا به مدت شش هفته روزی ۴۳ گرم بادام داده شد. پس از این مدت، در یك دوره كنترل شش هفته دیگر به این افراد مافین موز داده شد.
در آخر هر دوره محققان میزان و كیفیت كلسترول HDL شركت كنندگان را اندازه گیری كردند.
بعد از مقایسه نتایج این دو دوره، آنها دریافتند رژیم غذایی بادام باعث بهبود میزان و عملكرد كلسترول HDLشان شده بود.

1397/09/23
12:18:31
5.0 / 5
3996
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری