زنان خوش بین به دیابت مبتلا نمی شوند

زنان خوش بین به دیابت مبتلا نمی شوند به گزارش آقای هویج بررسی های جدید حاكی از تاثیر مثبت خوش بینی بر بیماری دیابت نوع ۲ در زنان است.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، متخصصان در بررسی های جدید خود به نقش خوش بینی و تأثیر حفاظتی آن در مقابل دیابت نوع ۲ در زنان بعد از دوران یائسگی پرداختند.
فاكتورهای متعددی بر خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ تاثیرگذارند. بعضی از این فاكتورها همچون رژیم غذایی، فعالیت بدنی و وزن قابل تغییر هستند. هرچند در فاكتورهای دیگر از قبیل سن و ژن قابلیت تغییر وجود ندارد.
همینطور متخصصان در چندین بررسی كه اخیراً انجام داده اند به این نكته پی برده اند كه خصوصیات روحی فرد می تواند بر خطر ابتلاء به دیابت تأثیر داشته باشد. به صورت مثال، علائم افسردگی با خطر ابتلاء به دیابت ارتباط نزدیكی دارند.
در این بررسی متخصصان آمریكایی به مطالعه روی اطلاعاتی پرداختند تا مشخص شود آیا رفتارهای مثبت از قبیل خوش بینی می توانند خطر ابتلاء به دیابت نوع دو را در زنان بعد از دوران یائسگی كم كند. محققان اطلاعات مربوط به ۱۳۹ هزار و ۹۲۴ زن را كه در شروع مطالعه به دیابت مبتلا نبودند مورد ارزیابی قرار دادند. در مدت زمان ۱۴ سال، ۱۹ هزار و ۲۴۰ مورد ابتلاء به دیابت نوع ۲ تشخیص داده شد. همینطور خصوصیات اخلاقی این زنان ارزیابی شد.
به گزارش مدیكال نیوز تودی، آنها مشاهده نمودند در مقایسه با زنانی كه از پایین ترین سطح خوش بینی برخوردار بودند، افراد خوش بین ۱۲ درصد كمتر در معرض ابتلاء به دیابت نوع ۲ قرار دارند. همینطور زنانی كه احساسات منفی خویش را ابراز می كنند ۹ درصد بیشتر در معرض ابتلاء به دیابت نوع ۲ هستند.1397/11/08
16:00:39
5.0 / 5
4647
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری