در گفت وگو با ایسنا اعلام شد

درمان سرطان سالی چند؟

درمان سرطان سالی چند؟ آقای هویج: معاون درمان وزارت بهداشت، هزینه های مستقیم درمان سرطان در ایران را سالانه بالغ بر 3000 میلیارد تومان اعلام نمود.دكتر قاسم جان بابایی در گفت و گو با ایسنا، درباره هزینه های درمان سرطان در كشور، اظهار داشت: یك بخش از هزینه های درمان سرطان مربوط به هزینه های مستقیم و قسمتی از آن غیر مستقیم است. هزینه مستقیم آن قسمتی از هزینه هایی است كه از طرف مردم و دولت پرداخت می شود و هزینه غیرمستقیم ناشی از هزینه های خانوادگی، بیكاری و… است.

وی اضافه كرد: كسی كه به سرطان مبتلا می شود، نمی تواند كار كند یا مجبور است قسمتی از زندگی اش را بفروشد و خرج درمانش كند و این مساله نوعی هزینه های غیرمستقیم به مردم تحمیل می كند و متأسفانه ما هیچ برآورد دقیقی از هزینه های غیر مستقیم بیماری هایی چون سرطان نداریم.

جان بابایی درباره هزینه های مستقیم درمان سرطان در كشور، اظهار نمود: طبق برآوردی كه در زمینه هزینه های مستقیم بیماری سرطان انجام شده كه البته برای سال های گذشته است، این بیماری هزینه ای بالغ بر ۳، ۰۰۰ میلیارد تومان در سال است كه البته بخش اعظم این هزینه از محل پوشش بیمه بوده و مابه التفاوت آن هم از محل طرح تحول سلامت پرداخت می شود تا به مردم و بیماران فشار وارد نشود.
1397/11/21
11:51:52
5.0 / 5
4156
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری