یافته محقق ایرانی دانشگاه آمریكایی؛

نوشابه های رژیمی خطر سكته در زنان یائسه را بیشتر می كند

نوشابه های رژیمی خطر سكته در زنان یائسه را بیشتر می كند آقای هویج: نتایج یك مطالعه جدید نشان داده است مصرف نوشابه های رژیمی با افزایش خطر سكته در میان زنان سپس سن یائسگی مرتبط می باشد.به گزارش آقای هویج به نقل از مهر، تحقیقات نشان داده است در مقایسه با زنانی كه كمتر از یك دفعه در هفته نوشابه رژیمی مصرف می كنند یا اصلا نوشابه مصرف نمی كنند، زنانی كه دو بار یا بیشتر در هفته نوشابه رژیمی مصرف می كنند ۲۳ درصد بیشتر با ریسك سكته، ۳۱ درصد بیشتر با ریسك سكته ایسكمیك و ۲۹ درصد بیشتر با ریسك مبتلاشدن به بیماری قلبی روبرو هستند.
بعلاوه ریسك مرگ در آنها به هر دلیلی ۱۶ درصد بیشتر است. همین طور یافته ها نشان داده است ریسك سكته در زنان فاقد بیماری قلبی یا دیابت بیشتر از دو برابر خواهد بود.
«یاسمین موسی وار رحمانی»، استادیار دانشكده پزشكی آلبرت انیشتین آمریكا، در این باره می گوید: «تحقیق ما و سایر مطالعات مشاهده ای نشان می دهند كه مصرف نوشابه های رژیمی بی ضرر نیستند و مصرف زیاد آنها با ریسك بالاتر بروز سكته و بیماری قلبی مرتبط می باشد.»
در این مطالعه، ۸۱، ۷۱۴ زن ۵۰ تا ۷۹ سال مورد بررسی قرار گرفتند. از آنجائیكه نتایج این مطالعه مربوط به زنان سپس سن یائسگی است، در مورد مردان یا زنان جوان تر قابل تعمیم نیست.محققان تاكید می كنند آب بهترین نوشیدنی و بهترین گزینه برای نوشابه های فاقد كالری است.

1397/11/30
13:53:24
5.0 / 5
4377
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دیابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری