زمان مناسب انجام ماموگرافی در زنان

زمان مناسب انجام ماموگرافی در زنان به گزارش آقای هویج استاد رادیولوژی دانشگاه علوم پزشكی تهران اظهار داشت: همه زنان بالای ۵۰ سال لازم است كه حداقل هر دو سال، یك مرتبه نسبت به انجام ماموگرافی اقدام نمایند.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دكتر معصومه گیتی با اشاره به برگزاری سی و پنجمین كنگره رادیولوژی ایران تصریح كرد: یكی از مباحثی كه در این كنگره توسط اساتید و صاحبنظران برجسته مورد بحث و گفتگو قرار گرفت، رادیولوژی بیماری های زنان بخصوص در حوزه پستان بود كه میهمانان خارجی در چارچوب سخنرانی و كارگاه اطلاعات خویش را در این زمینه عرضه كردند.
وی ادامه داد: ۳ نشست مربوطه در این زمینه برگزار گردید كه شامل ۸ سخنرانی و ۱۰ كارگاه بود و جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه تصویربرداری بیماری های زنان عرضه شد.
سرپرست فلوشیپ رادیولوژی بیماری های زنان افزود: همه زنان از سن ۲۰ سال به بالا در معرض مبتلا شدن به سرطان پستان قرار دارند، البته شیوع این بیماری در زنان بالای ۵۰ سال بیشتر بوده و این افراد باید نسبت به علایم هشداری بسیار آگاه باشند.
گیتی تصریح كرد: طی سال های اخیر شیوع سرطان پستان افزایش یافته كه یكی از علل آن تشخیص بیشتر بوده، ولی به صورت كلی این افزایش شیوع تنها مربوط به ایران نبوده و برای سایر كشورها هم این چنین است.
بنابر اعلام روابط عمومی انجمن رادیولوژی ایران، وی با اشاره به اینكه تشخیص به موقع این بیماری در درمان موفقیت آمیز آن بسیار حائز اهمیت می باشد، اظهار داشت: استفاده از روش های خودآزمایی در زنان می تواند در شناخت به موقع موثر واقع شود. البته رجوع به پزشكان و متخصصان زنان هم در این زمینه بسیار حائز اهمیت می باشد.
وی افزود: ماموگرافی یكی از روش های تصویربرداری جهت تشخیص به موقع سرطان پستان در زنان است و همه افراد بالای ۵۰ سال لازم است كه حداقل دو سال یك مرتبه نسبت به این مورد اقدام نمایند.
وی تصریح كرد: افرادی كه سن ۴۰ سال به بالا داشته و ریسك مبتلا شدن به این بیماری در آنها زیاد است یا به عبارتی سابقه خانوادگی مبتلا شدن به سرطان پستان دارند، سالانه باید یكبار برای انجام ماموگرافی اقدام نمایند. البته استفاده از این روش در كنار روش های دیگر همچون سونوگرافی و ام آر آی بسته به نظر پزشك سفارش می شود.1398/02/08
11:15:48
5.0 / 5
4118
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری