معاون كل وزارت بهداشت مطرح كرد

هدف گذاری وزارت بهداشت پوشش همگانی سلامت تا افق ۱۴۰۴

هدف گذاری وزارت بهداشت پوشش همگانی سلامت تا افق ۱۴۰۴ آقای هویج: معاون كل وزارت بهداشت اظهار داشت: یكی از برنامه های راهبردی و هدف گذاری اساسی دولت و وزارت بهداشت، پوشش همگانی سلامت در ابعاد مختلف آن تا افق 1404 خواهد بود.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دكتر ایرج حریرچی در آیین تكریم اورنگ ایلامی و معارفه پرویز یزدان پناه رئیس سابق و سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشكی كهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: وزارت بهداشت بعنوان متولی اصلی سلامت، مسئول تامین سلامت هر یك از افراد جامعه است.

ایشان سپس اضافه كرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف همچون بهداشت و درمان قابل مقایسه با هیچ دوره ای نیست. جلب رضایت مردم از خدمات سلامت، كاهش هزینه های سرسام آور از جیب مردم و كاهش هزینه های اضافی همچون اهداف و برنامه های مهم وزارت بهداشت در سال های گذشته در دولت تدبیر و امید بوده است.

وی لزوم و ادامه اجرای طرح تحول نظام سلامت در كشور و همكاری و همیاری تمامی سازمان ها و نهادهای خارج از حوزه سلامت برای اجرای موفق تر آنرا تصریح كرد و اظهار داشت: در صورتیكه تا حدود یك دهه گذشته ۷۰ درصد جمعیت كشور در روستاها ساكن بودند، حالا میزان جمعیت شهری به بیشتر از ۷۲ درصد رسیده و همین امر تقویت این طرح را دو چندان كرده است.

حریرچی اشاره كرد: متوسط پرداخت از جیب مردم تا پیش از اجرای طرح تحول نظام سلامت بین ۵۶ تا ۵۸ درصد بود كه ظرف ۲ سال قبل به كمتر از ۴۰ درصد كاهش یافته است و بیشتر از ۲۰ میلیون نفر از جمعیت كشور تابحال از طرح تحول نظام سلامت بهره منده شده اند.

معاون كل وزارت بهداشت افزود: هم اینك حدود ۴۰ درصد از تخت های بیمارستانی و بستری در بخش خصوصی خالی است كه با فعال كردن آنها تحول عظیمی در تامین و حركت در راه عدالت در حوزه سلامت كشور رقم خواهد خورد.

بنابر اعلام وبدا، حریرچی اضافه كرد: ۶۰.۵ درصد تخت های بستری كشور در بیمارستان های وزارت بهداشت، شش درصد در سایر بخش های دولتی و ۹.۵ درصد در نهادهای عمومی غیر دولتی همچون سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.

ایشان سپس گفت: شفافیت، اجرای دقیق قانون و عدالت در سلامت خصوصاً در زمینه جذب و بكارگیری نیروی انسانی مورد نیاز همچون وظایف و برنامه های راهبردی و اولویت های كاری سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشكی یاسوج باشد.

حریرچی با اشاره به لزوم افزایش رضایتمندی از نظام سلامت اشاره كرد: مردم، انتظار درمان و رعایت كرامت دارند و نباید متولیان درمان فرقی بین افراد قائل شوند.
منبع:

1398/03/21
14:03:19
5.0 / 5
4303
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری