معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد

نتایج اعتباربخشی بیمارستان های آموزشی اعلام شد، عدم تأیید ۲۸ بیمارستان

نتایج اعتباربخشی بیمارستان های آموزشی اعلام شد، عدم تأیید ۲۸ بیمارستان آقای هویج: معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: برمبنای برنامه وزارت بهداشت حدود 214 بیمارستان آموزشی این وزارتخانه در سال قبل با 91 سنجه ارزیابی شده اند و در این ارزیابی هشت بیمارستان از نظر اعتبار بطور كامل تأیید شدند، 108 مركز تأیید یك ساله و 41 مركز نیز تأیید مشروع یكساله گرفتند. اما 25 مركز نیز به صورت شش ماهه و مشروط مورد تأیید قرار گرفتند و در نهایت 28 مركز بیمارستانی مورد تأیید قرار نگرفت.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دكتر باقر لاریجانی در نشست خبری كه امروز به منظور تشریح برنامه های آموزشی وزارت بهداشت برگزار شد، با اشاره به موفقیت ایران در تأیید نحوه اعتبار بخشی مراكز آموزش پزشكی كشور از طرف فدراسیون جهانی آموزش پزشكی، اظهار داشت: بر طبق این برنامه تا ۱۰ سال آینده اقدامات این وزارت خانه در اجرای اعتبار بخشی مراكز آموزش پزشكی كشور (دانشكده های پزشكی) مورد تأیید این فدراسیون قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه اشاره كرد: برنامه وزارت بهداشت در حوزه اعتبار بخشی در تمامی رشته ها شامل داروسازی، دندانپزشكی و غیره با جدیت اجرا می شود، بر این اساس تمامی رشته های تخصصی و فوق تخصصی مورد اعتبار بخشی قرار خواهند گرفت.
لاریجانی اشاره كرد: برمبنای اعلام فدراسیون جهانی آموزش پزشكی اگر تا سال ۲۰۲۰ دانشكده های پزشكی كشور اعتبار بخشی نشوند، مدارك فارغ التحصیلان مورد تأیید قرار نخواهد گرفت.
برگزاری بیشتر از ۷۰ درصد آزمون های وزارت بهداشت به صورت مجازی
دكتر لاریجانی همین طور با تاكید بر اینكه بیشتر از ۷۰ درصد آزمون های وزارت بهداشت به صورت كاملاً مجازی یا مجازی - حضوری برگزار می شود، اظهار داشت: هم اكنون بیشتر از ۱۰۰۰ نفر در ۳۰ مركز الكترونیكی با ۴۰۰۰ ایستگاه كاری با این وزارت خانه همكاری می كنند و به دانشگاه ها اجازه داده شده كه تزهای خودرا به صورت مجازی ارائه نمایند.
وی اشاره كرد: هم اكنون تمام امتحان های آزمون های جامع علوم پایه و پیش كارورزی به صورت مجازی برگزار می گردد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت همین طور از برنامه این وزارتخانه درباب اعتبار بخشی دانشگاه ها اشاره نمود و اظهار داشت: در این راستا ۵۹ دانشگاه ما از لحاظ حدود ۴۲ شاخص استاندارد و همین طور ۲۴ استاندارد ترجیحی مورد ارزیابی قرار گرفته اند و امسال نیز مراكزی كه اعتباربخشی آنها قطعی اعلام نشده و ما باید مجدداً مورد ارزیابی قرار بدهیم پروسه اعتباربخشی امسال برای این مراكز نیز به انتها خواهد رسید و نتایج تمامی این مراكز تا آخر سال اعلام خواهد شد.
نتایج اعتباربخشی بیمارستان های آموزشی اعلام گردید / عدم تأیید ۲۸ بیمارستان
دكتر لاریجانی اشاره كرد: برمبنای برنامه وزارت بهداشت حدود ۲۱۴ بیمارستان آموزشی این وزارتخانه در سال قبل با ۹۱ سنجه ارزیابی شده اند و در این ارزیابی هشت بیمارستان از نظر اعتبار بطور كامل تأیید شد و ۱۰۸ مركز نیز به تأیید یك ساله قرار گرفت و ۴۱ مركز نیز به تأیید مشروع یكساله قرار گرفت اما ۲۵ مركز نیز به صورت شش ماهه و مشروط مورد تأیید قرار گرفتند و در نهایت ۲۸ مركز بیمارستانی مورد تأیید قرار نگرفت.
معاون آموزشی وزارت بهداشت اشاره كرد: برمبنای برنامه در دست انجام امسال بیشتر از ۸۰ مركز درمانی مورد ارزیابی بیرونی قرار خواهند گرفت و امیدوار هستیم این روند ارزیابی در حوزه های دانشكده های پزشكی، داروسازی و دندانپزشكی نیز و همین طور دوره های تخصصی نیز به خوبی صورت گیرد و ما بتوانیم تا آخر سال جاری تمامی مراكز وابسته را به صورت حداقل یك دفعه مورد ارزیابی قرار بگیرد.
ادامه داردمنبع:

1398/04/24
13:45:13
5.0 / 5
4225
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری