روش غیردارویی برای درمان بی خوابی

روش غیردارویی برای درمان بی خوابی آقای هویج: متخصصان كانادایی معتقدند كه ˮرفتار درمانی شناختیˮ، راهكاری موثر برای مقابله با بی خوابی است.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، بررسی ها نشان داده است افرادی كه از بی خوابی رنج می برند نیازی به شمردن اعداد پیش از خواب یا نوشیدن یك لیوان شیر گرم ندارند بلكه "رفتار درمانی شناختی" روشی موثر در درمان بی خوابی مزمن است.
متخصصان كانادایی در این زمینه اظهار داشتند: بااینكه این روش درمانی موثر است اما به اندازه كافی كاربرد ندارد برای اینكه معمولا پزشكان از دانش كافی در مورد چگونگی استفاده از این روش درمانی برای بیمارانشان برخوردار نیستند.
یكی از پژوهشگران این مطالعه از دانشگاه كویینز در كانادا اظهار داشت: این روش درمانی در صورتیكه به درستی به كارگرفته شود بسیار موثر خواهد بود بطوریكه با كاربرد آن دیگر به مصرف دارو نیازی نیست و باید در خدمات درمانی اولیه قابل دسترس باشد.
بی خوابی مزمن كه موجب می شود فرد حداقل برای مدت سه ماه یا بیشتر سه شب در هفته خواب خوبی نداشته باشند در ۱۰ تا ۱۵ درصد بزرگسالان مشاهده می شود. این بیماری با مشكلاتی دیگر همچون افسردگی مرتبط می باشد. برای حل این مشكل مصرف قرص های خواب آور برای دراز مدت سفارش نمی گردد برای اینكه با عوارض جانبی همراه می باشد و احتمال وابستگی بدن به این داروها را بیشتر می كند. درمان اصلی بی خوابی مزمن، روش رفتار درمانی شناختی است كه برنامه تغییر ذهنیت و نگرش فرد به خواب است.
به گزارش روزنامه گاردین، یافته های پژوهشگران از آن حكایت می كند كه رفتار درمانی شناختی برای رفع بی خوابی روش موثری است كه اثربخشی آن در بهبود خواب تا چند ماه بعد نیز ادامه خواهد داشت.
منبع:

1398/05/08
21:56:38
5.0 / 5
4306
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری