تاثیر شكل دهان افراد بر زبان گفتاری نسل های آینده

تاثیر شكل دهان افراد بر زبان گفتاری نسل های آینده آقای هویج: در سراسر جهان، انسان ها با حدود 7000 زبان مختلف با یكدیگر ارتباط برقرار می كنند. با وجود اینكه زبان های مختلفی وجود دارد، اما همه ما از آناتومی اساسی برای صحبت یعنی لب، زبان و استخوان های موجود در دهان برای ایجاد صداهای مختلف استفاده می نماییم.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا و به نقل از دیسكاوری، هم اكنون پژوهشگران دریافته اند كه تفاوت در شكل سقف دهان بر نحوه تلفظ اصوات تاثیر می گذارد.
گروه تحقیقاتی این پروژه اظهار كردند: آناتومی دهان بر صداهای گفتاری تاثیر دارد و به این طریق سیر تكاملی یك زبان صورت می گیرد.
محقق این تحقیق، دن ددویو از فرانسه اظهار داشت: حتی تغییرات كوچك در شكل دستگاه صوتی ما امكان دارد بر نحوه صحبت تاثیر داشته باشد و در مدت زمان طولانی سبب اختلاف لهجه بین نسل های مختلف شود.
وی و همكارانش برای یافتن این مورد بیشتر از ۱۰۰ نفر از گروه های گسترده قومی مختلف مانند شمال هند، هندوستان جنوبی، چین، اروپا و آمریكای شمالی را انتخاب نمود. سپس دانشمندان اسكن MRI از سقف و استخوان دهانی گرفتند.
تجزیه و تحلیل ها نشان داد شكل سقف دهان بر نحوه تلفظ صداها تاثیر جزئی دارد اما همین تغییرات جزئی باعث شده تا صداها در نسل های مختلف تغییر كند.
همین طور تحقیقات در بیشتر از ۵۰ نسل نشان داد انتقال صداها موجب افزایش اختلافات جزئی در سختی كام افراد شده است.
پژوهشگران گفتند: این كشف نشان داده است كه علاوه بر فرهنگ و محیط، تنوع زیستی نیز بر زبان تاثیر دارد.
یكی دیگر از پژوهشگران این تحقیق اظهار نمود: با وجود اینكه تمامی ما انسان هستیم و ساختاری مشابه داریم اما هر یك به نوبه خود بر زبان نسل های بعدی موثر خواهیم بود.
نتایج این تحقیق در نشریه Nature Human Behavior انتشار یافته است.1398/06/22
14:33:16
5.0 / 5
4124
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری