نخستین مركز نوآوری و شتابدهی سلامت الكترونیكی شرق كشور افتتاح شد

نخستین مركز نوآوری و شتابدهی سلامت الكترونیكی شرق كشور افتتاح شد آقای هویج: اولین مركز نوآوری و شتابدهی سلامت الكترونیكی شرق كشور با عنوان اختصاری ˮمتاسلˮ افتتاح شد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، مركز شتابدهنده سلامت الكترونیكی متاسل می خواهد تا با ایجاد محیطی پویا جهت استفاده هرچه بهتر از تكنولوژی های كامپیوتری، تلفن همراه و اینترنت برای پاسخگویی نیازهای ارائه دهندگان و گیرندگان خدمات حوزه سلامت با دقت، سرعت و خلاقیت هر چه بیشتر عمل كند. شتابدهنده سلامت دیجیتال تلاش می كند با شتابدهی تخصصی كسب و كارهای نوپا در حوزه سلامت دیجیتال و حوزه های مرتبط به توانمندسازی شركتهای نوپا و استارتاپ ها در این زمینه یاری رساند.
دكتر ممیزان، رئیس مركز رشد دانشگاه علوم پزشكی مشهد در این زمینه اظهار نمود: حوزه توسعه فناوری های سلامت دانشگاه علوم پزشكی مشهد با عنایت به توانمندی های موجود در سطح استان خراسان بزرگ از قبیل مراكز علمی و دانشگاهی، اعضای هیات علمی و دانشجویان علاقه مند، گروه های آموزش تخصصی انفورماتیك پزشكی و فناوری اطلاعات سلامت در دانشگاه ها، شركت های فناور و نیز منابع فیزیكی موجود مصمم است با هدف ایجاد و تسریع در تجاری سازی محصولات دانش بنیان نسبت به جذب و استقرار شتاب دهنده های تخصصی حوزه سلامت در مراكز رشد دانشگاه با استفاده از توان بخش خصوصی اقدام نماید.
دكتر ممیزان اشاره كرد: بر این اساس امسال باید دو شتابدهنده تجهیزات پزشكی و شتابدهنده سلامت الكترونیك در این مركز مستقر شوند كه با عنایت به تلاش های انجام شده معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه از سال قبل و با هدایت و همكاری مستقیم ستاد توسعه فناوری اطلاعات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و راهنمایی یكی از شركت ها و با حضور و مشاركت بخش خصوصی نسبت به تاسیس و راه اندازی مركز تسهیل گری استارتاپ های حوزه سلامت با عنوان اختصاری "متاسل" به عنوان نخستین شتابدهنده سلامت الكترونیكی در این منطقه از كشور با اهداف مشخص اقدام شده است.
مهندس دانیال اعلمی دوست، مدیر شتابدهنده متاسل نیز درباب دوره كشف شتابدهنده متاسل اظهار داشت: خیلی از استارتاپ ها در مراحل اولیه راه اندازی، فرآیندهای كسب و كار خودرا به درستی نمی شناسند كه به ناتوانی آنان در یافتن مشتری و فروش می انجامد؛ مساله ای كه در كوتاه مدت، افت استارتاپ و در دراز مدت، شكست آنرا به دنبال خواهد داشت.
اعلمی دوست اضافه كرد: شتاب دهنده سلامت الكترونیكی مِتاسِل با آگاهی كامل نسبت به چالش های مراحل اولیه استارتاپ ها، دوره ای باعنوان «كشف» را طراحی نموده است كه به استارتاپ كمك می نماید تا به درك درستی از فرآیندهای خود برسند و مسیر رسیدن به سرمایه گذار را آغاز كنند. این دوره دو ماهه كاملاً بلاعوض است و شتاب دهنده در این مرحله به كمك خدمات خود، به استارتاپ ها كمك می نماید تا از یك طرف، زمان و هزینه های راه اندازی كسب وكار را كاهش و ازطرف دیگر، احتمال موفقیت خودرا افزایش دهند؛ دراین حال، شتاب دهنده نیز به این درك می رسد كه كدام استارتاپ ها صلاحیت لازم برای سرمایه گذاری در دوره شتاب را دارا هستند.
وی به خدمات شتاب دهنده در دوره كشف اشاره و اظهار نمود: كارگاه های آموزشی تخصصی در حوزه های مختلف راه اندازی استارتاپ، مانیتورینگ استارتاپ به كمك تیم منتورهای شتاب دهنده، پشتیبانی كامل مدیر شتابدهی در طول دوره، اتصال استارتاپ به افراد و سازمان هایی كه به پیشرفت استارتاپ كمك می كنند، جلسات تبادل تجربه با بنیان گذاران استارتاپ های موفق، ارائه فضای كاری مشترك و اینترنت همچون خدمات این مركز است.
مدیر شتابدهنده متاسل اشاره كرد: استارتاپ ها بعد از گذراندن این دوره قادر خواهند بود تا مشتریان كلیدی خودرا پیدا كنند، بازار هدف خودرا بهتر بشناسند، مدل كسب و كار خودرا اعتبارسنجی كنند، فرآیندهای كسب و كار خودرا درك كنند، تیم اولیه خودرا بازسازی كنند و برای دوره چهار ماهه شتاب خود، برنامه ای عملیاتی تدارك ببینند.
برمبنای اعلام دانشگاه علوم پزشكی مشهد، وی شرط پذیرش استارتاپ در دوره كشف را فعالیت بصورت تیمی دانست و اضافه كرد: استارتاپ باید محصول اولیه خودرا ساخته باشد و در ضمن دوره، در مكان شتاب دهنده حضور فعال داشته باشد. بعد از ۶۰ روز، استارتاپ های حاضر در دوره كشف به جلسه اختتامیه دعوت خواهند شد تا به دفاع از عملكرد خود بپردازند. استارتاپ هایی می توانند به دوره شتابدهی ورود پیدا كنند كه به انسجام لازم رسیده باشند و نظر هیأت داوران را جلب كنند.
منبع:

1398/07/04
13:24:28
5.0 / 5
4329
تگهای خبر: آموزش , پزشك , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری