دست های تمیز برای همه شعار امسال روز جهانی شست وشوی دست ها

دست های تمیز برای همه شعار امسال روز جهانی شست وشوی دست ها آقای هویج دست های تمیز برای همه شعار امسال روز جهانی شست وشوی دست ها


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، شعار امسال "روز جهانی شست وشوی دست ها" تحت عنوان "دست های تمیز برای همه" انتخاب شده و یادآور آن است كه به هنگام تاكید برای شست وشوی دست ها باید همه افراد را در سراسر جهان خطاب قرار دهیم.
این شعار به دنبال فشارها برای همه گیر و جامع بودن برنامه توسعه پایدار انتخاب شده است.
نابرابری ها در ارائه امكانات لازم برای شست وشوی دست ها و نیز در اجرای برنامه های مؤثر در زمینه ارتقای این اقدام بهداشتی می تواند بیشتر از معمول افراد را در معرض مبتلاشدن به بیماری هایی قرار دهد كه این امراض بر سلامت، آموزش و دستاوردهای اقتصادی این افراد تأثیرگذارند.
شستن دست با آب و صابون یكی از ساده ترین و مؤثرترین راه ها برای جلوگیری از شیوع بیماری ها است. با وجود این، سه میلیارد نفر در سراسر جهان هنوز فاقد امكانات اولیه شست وشوی دست ها با آب و صابون در خانه های خود هستند.
برنامه مشاركت جهانی شست وشوی دست ها برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ میلادی اجرا شد. این روز جهانی فرصتی برای طراحی، آزمایش و تكرار روش های خلاقانه جهت ترغیب مردم برای شستن دست های خود با صابون در مواقع بحرانی است.
بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی "گلوبال واترز"، "روز جهانی شست وشوی دست ها" با هدف پرورش و پشتیبانی از فرهنگ جهانی و محلی شست وشوی دست ها با صابون و توجه خاص به آن و افزایش آگاهی ها نسبت به این امر حیاتی، تعیین شده است.
منبع:

1398/07/23
14:44:02
5.0 / 5
4201
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری