هشدار رییس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی؛

داروخانه ها در شرف ورشكستگی هستند

داروخانه ها در شرف ورشكستگی هستند به گزارش آقای هویج رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با اشاره به اینكه داروخانه ها مشكلات اقتصادی زیادی دارند، اظهار داشت: داروخانه ها به دنبال مشكلات اقتصادی عدیده در شرف ورشكستگی هستند و رفع مشكلات آنها نیازمند عزم جدی دولت و مجلس است.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا زالی در حاشیه برنامه افتتاح دستگاه های CT.SCAN و C-ARM در بیمارستان اختر در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت تهیه این دستگاه ها در بیمارستان اختر با عنایت به موقعیت خاص این بیمارستان در درمان بیماران ارتوپدی كشور، اظهار داشت: این دستگاه ها با مجموع هزینه ای حدود ۳ میلیارد تومان و با كمك خیرین مجمع خیرین كشور به بهره برداری رسید كه مطمئنا كمك بزرگی در رفع مشكلات تشخیصی و درمانی بیمارستان خواهد داشت.
وی افزود: همین طور بهسازی بخش سی سی یو، آسانسورها، بعضی از بخش های بیمارستان و "سر در" بیمارستان اختر از اقدامات دیگری بود كه با كمك خیرین و شهرداری منطقه محقق شد. البته بهسازی حیاط بیمارستان در جهت ارتقا و مناسب سازی فضای بصری مناسب برای مراجعین از نیازهای دیگر بیمارستان است كه بزودی مرتفع خواهد شد.
زالی در قسمتی از صحبت های خود با اشاره به مشكلات داروخانه ها در شرایط فعلی كشور، اظهار نمود: هم اكنون ۱۸۱۰ داروخانه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی قرار دارند كه از لحاظ اقتصادی و به دنبال تحریم ها با مشكلات عدیده ای دست و پنجه نرم می كنند.
وی با اشاره به اینكه بالای ۹۰ درصد اقتصاد داروخانه ها به بیمه ها متكی است، اظهار داشت: داروخانه ها به دنبال طلب های بیمه ای با مشكلات اقتصادی زیادی روبرو هستند و برای رفع مشكلات نقدینگی خود باید وام بگیرند كه همین مساله نیز آنها را گرفتار مشكل كرده است.
وی با تاكید بر لزوم كمك و عزم جدی دولت و مجلس برای گذر دانشگاه ها و داروخانه ها از شرایط اقتصادی فعلی و تحریم های ظالمانه، عنوان كرد: ما نیز با همكاری وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو و انجمن های علمی مرتبط، ارتقای كیفیت داروخانه ها را در دستور كار قرار داده ایم.
زالی با اشاره به بعضی از برنامه های جدید دانشگاه به طرح هر خانه، یك خانه بهداشت اشاره نمود و اظهار داشت: در این رابطه برای ارتقای سطح آگاهی های جامعه و فرهنگسازی در حوزه سلامت، خانم های خانه دار بعنوان سفیران سلامت آموزش می بینند.
وی با اشاره به برنامه دیگر دانشگاه در جهت بازبینی آموزش پزشكی، اظهار نمود: این طرح با هدف افزایش مهارت های عملی دانشجویان پزشكی و آشنایی دانشجویان با مسایل حوزه بالین پیش از فارغ التحصیلی اجرا می شود. در این طرح هر ۳ یا ۴ خانوار با نظارت یك عضو هیات علمی تحت نظر یك دانشجوی پزشكی قرار می گیرند تا از این طریق از همان ابتدا با مسایل حوزه بالین به صورت عملی درگیر باشند.
زالی همین طور با اشاره به مشكلات اقتصادی و بدهی های دانشگاه، اظهار داشت: برمبنای محاسبات صورت گرفته، مجموع بدهی های دانشگاه تا انتهای شهریور ۹۹۰ میلیارد تومان برآورد شده كه از این میزان ۱۸۰ میلیارد تومان در بخش مطالبات پیمانكاری است. همین طور ۲۳۰ میلیارد تومان مطالبات كارانه اعضای هیات علمی و كاركنان دانشگاه بوده كه هنوز پرداخت نشده است.
منبع:

1398/09/10
14:49:29
5.0 / 5
4055
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری