معاون وزیر بهداشت اعلام كرد

نامه نمكی به حناچی درباره آلودگی هوا

نامه نمكی به حناچی درباره آلودگی هوا به گزارش آقای هویج معاون بهداشت وزارت بهداشت با تاكید بر نقش دستگاه های دیگر در بهبود كیفیت هوای شهرها، تصریح كرد كه برای رفع آلودگی هوا به اقدامات اساسی و زیرساختی نیاز است.


دكتر علیرضا رئیسی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به نامه وزیر بهداشت به شهردار تهران در مورد مشكلاتی كه آلودگی هوا برای سلامت ایجاد می كند، اظهار داشت: در جهت همین اقدامات كارشناسان ما در وزارت بهداشت در جلسات كمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران هم شركت می كنند؛ اما نكته ای كه نباید از از آن غافل بود این است كه وزارت بهداشت تنها دو وظیفه دارد؛ اول آنكه مردم را نسبت به تأثیر آلاینده ها بر سلامت شان آگاه كند و دوم آنكه رشته دانشگاهی در ارتباط با مهندسی هوا و آب راه اندازی كنیم؛ پس باقی وظایف به عهده سایر دستگاه ها است.
آلودگی هوا تا 30 برابر حد مجاز در بعضی مناطق تهران وی با اشاره به اینكه در بعضی روزها و در بعضی مناطق تهران آلودگی هوا تا 30 برابر حد مجاز بالا می رود، اظهار نمود: البته این وضعیت تنها شامل حال تهران نیست؛ بلكه در استان های فارس، اصفهان و خوزستان هم مشكل آلودگی هوا وجود دارد.
تاثیر آلودگی هوا در تشدید آنفلوآنزا معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینكه آلودگی هوا می تواند سبب تشدید سایر بیماری ها همچون بیماری آنفلوآنزا شود، افزود: با عنایت به اینكه در اوج دوره بیماری آنفلوآنزا قرار داریم و این دوره اوج حداقل تا دو هفته آینده به طول می انجامد، آلودگی هوا می تواند تشدید كننده آن شود و احتمال مبتلا شدن به آنفلوآنزا در میان افراد بخصوص كودكان، افراد بالای 60 سال، كسانی كه سیستم ایمنی بدن شان ضعیف است، افراد دارای بیماری زمینه ای و... شود.
وی ضمن آنكه تعطیلی مدارس و دانشگاه ها را راهكاری برای رفع آلودگی هوا ندانست، در عین حال به سیستم حمل و نقل عمومی انتقاد نمود و اضافه كرد: بارها از مردم خواسته ایم از تردد با خودروی خود به صورت تك سرنشین خودداری كرده و به شبكه حمل و نقل عمومی رجوع كنند، اما در این حوزه چه تسهیلات مناسبی برایشان در نظر گرفته ایم؟ همواره راهكار عرضه كرده ایم بدون آنكه به سرانجام خاصی برسد. اقداماتی از قبیل تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تنها اقداماتی موقتی است كه نمی تواند حل كننده معضل آلودگی هوا باشد.
رئیسی ضمن تاكید بر اهمیت اصلاح كیفیت سوخت و خودرو های تولیدی، خاطرنشان كرد: برای رفع آلودگی هوا احتیاج به اقدامات اساسی و زیرساختی داریم. اصلاح نوع بنزین و افزایش كیفیت خودرو ها یكی از طریق های بهبود كیفیت هوای شهر بخصوص در فصل سرد سال است كه هرساله ما در این زمان از سال با مشكل آلودگی هوا روبه رو می شویم.1398/09/11
22:46:17
5.0 / 5
4491
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری