توده ۸ كیلویی از شكم بانوی ساوجی خارج شد

توده ۸ كیلویی از شكم بانوی ساوجی خارج شد آقای هویج: ایسنا/مركزی توده هشت كیلوگرمی از شكم یك بانوی ساوجی خارج شد.


دكتر فرهود مقصودلو پزشك جراح این بیمار در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: این عمل موفقیت آمیز دربیمارستان شهید مدرس شهرستان ساوه صورت گرفت و توده ۱۸ سانتیمتری به وزن هشت كیلوگرم طی یك عمل جراحی سه ساعته از تخمدان سمت چپ این زن ۴۳ ساله خارج شد.
وی بیان كرد: این بیمار كه در مراجعه به برخی پزشكان متخصص زنان و جراح درباب درمان خود نتیجه ای نگرفته بود در كلینیك بیمارستان شهید مدرس ویزیت و نهایتا تحت عمل جراحی قرار گرفت و بامداد امروز عمل جراحی برداشت هر دو تخمدان و رحم با عنایت به احتمال بالای ماهیت سرطانی توده بسیار بزرگ انجام شد.
مقصودلو اضافه كرد: بیمار به سبب حجم بالای توده قریب به یك سال بود كه به سختی مبادرت به خوردن و خوابیدن می كرد و خوشبختانه این عمل جراحی در این سایز برای اولین بار در شهرستان ساوه با موفقیت انجام شد.
وی اشاره كرد: احتمال پارگی حجم بالای توده كه تلفیقی از كیست و مواد جامد بود، وجود داشت، از طرفی اگر چنین توده ای ماهیت سرطانی داشته باشد برای بیمار خطرناك خواهد بود كه خوشبختانه خطر برطرف شد.
این جراح عمومی با اشاره به شرایط بیمار بعد از عمل جراحی اظهار داشت: الان حال عمومی و شرایط بالینی بیمار بعد از عمل جراحی رضایت بخش بوده و برای ادامه درمان تحت مراقبت كادر درمان بیمارستان قرار دارد.
وی درانتها اظهار داشت: اگر فردی با بزرگی غیرعادی شكم مواجه گردید در اسرع وقت به پزشك بازگشت كند تا اقدامات تشخیصی و درمانی بموقع برای وی صورت گیرد.
منبع:

1398/10/08
20:16:40
5.0 / 5
4460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری