سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام كرد

ذخیره دارویی MPS در حال اتمام

ذخیره دارویی MPS در حال اتمام به گزارش آقای هویج سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به تحریم های آمریكا مقابل داروهای بیماران MPS، اظهار داشت: این رفتار غیرانسانی آمریكا به صورتی حیات و زندگی بیماران مبتلا به MPS را تحت تاثیر قرار می دهد.به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، دكتر كیانوش جهانپور در حساب توییتری خود با اشاره به عدم عرضه داروهای بیماران MPS از طرف شركت آمریكایی به سبب تحریم های آمریكا مقابل كشورمان، اظهار داشت: قرار بود داروهای بیماران MPS از طرف شركت آمریكایی تولیدكننده این دارو، تامین گردد كه به دلیلهای مختلف، به دنبال تحریم ها، مستقیما بیماران ایرانی MPS را به صورتی مورد تحریم قرار داده و این دارو را در اختیار ما قرار نداده اند.

وی اضافه كرد: بطوریكه شاید در ایام آینده عملا ذخیره دارویی ما در حوزه بیماران MPS صفر شود. دراین زمینه قبل از این هم آگهی داده بودیم و وزیر بهداشت هم بتازگی به دبیركل سازمان بهداشت جهانی نامه زدند و درباره این رفتار غیر انسانی و خلاف موازین بین المللی كه به صورتی حیات و زندگی بیماران مبتلا به MPS را تحت تاثیر قرار می دهد، آگهی دادند.

جهانپور اشاره كرد: تولید داروی بیماران مبتلا به MPS در انحصار آمریكا بوده و الان این دارو مستقیما از طرف آمریكا تحریم شده است. بدین سبب هیچ راهی برای دسترسی به این داروها نداریم. حیات بیماران MPS از طرف ایلات متحده آمریكا هدف گرفته شده است.

منبع:

1398/10/11
12:37:22
5.0 / 5
4232
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری