سخنگوی سازمان انتقال خون خبر داد

تأمین خون كافی برای مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

تأمین خون كافی برای مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان به گزارش آقای هویج سخنگوی سازمان انتقال خون از تأمین خون مورد نیاز مراكز درمانی استان سیستان و بلوچستان از راه شبكه خون رسانی كشور اطلاع داد و اظهار داشت: هم اكنون هیچ مشكلی از نظر توزیع خون در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان نداریم.دكتر بشیر حاجی بیگی در گفتگو با ایسنا با اشاره به وضعیت رو به افزایش ذخایر خون و فزآورده های خونی در مناطق سیلابی كشور از همراهی و حضور مردم برای تأمین خون مورد نیاز بیماران در سیستان و بلوچستان اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به همراهی اهداكنندگان خون و پتانسیل شبكه خون رسانی كشور خون مورد نیاز مراكز درمانی سیستان و بلوچستان تأمین شده است و هم اكنون نگرانی از بابت تأمین خون در این استان وجود ندارد.

وی اضافه كرد: به صورت كلی وقوع سیل و سرد شدن هوا میزان رجوع مردم به مراكز انتقال خون را تحت تأثیر قرار می دهد، اما حضور مردم كلیه نگرانی ها را در مورد تأمین ذخایر برطرف كرده است.

سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به اینكه در كشور نیاز بیمارستان ها به خون و فرآورده های خونی به صورت شبانه روزی سنجش می شود، اظهار داشت: هم اكنون هیچ مشكلی از نظر توزیع خون در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان وجود ندارد و تمام نیاز بیمارستان ها و مراكز درمانی برطرف شده است.

حاجی بیگی با اشاره به پهناوری استان سیستان و بلوچستان اظهار نمود: بیمارستان ها و مراكز درمانی زیادی در این استان به بیماران پرشمار و مختلف دریافت كننده خون خدمت عرضه می كنند. در عین حال خون مورد نیاز این استان هم تأمین شده است. منظور از تأمین خون هم وجود ذخایر متوازن خون سالم و كافی در كلیه نقاط استان سیستان و بلوچستان است.

سخنگوی سازمان انتقال خون احتیاج به خون را همیشگی برشمرد و اظهار داشت: باید توجه كرد كه عمر خون و فرآورده های خونی كوتاه است و هیچ جایگزینی برای آنها در علوم پزشكی وجود ندارد. بر همین مبنا تأمین این مایع حیات بخش استمرار حضور مردم را جهت اهدای خون می طلبد.
1398/10/27
12:22:31
5.0 / 5
4040
تگهای خبر: بیمار , بیمارستان , پزشك , خون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری