مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان وزارت بهداشت:

دخالت های غیرمجاز در امر درمان را به اطلاع مسئولان رسانده ایم

دخالت های غیرمجاز در امر درمان را به اطلاع مسئولان رسانده ایم به گزارش آقای هویج مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان وزارت بهداشت به آتش زدن یكی از كتب مرجع پزشكی توسط یكی از مدعیان طب سنتی واكنش نشان داد و اظهار داشت: چنین افرادی قبل از این نیز سوابقی در حوزه دخالت غیرمجاز در امر سلامت داشته اند كه سبب به خطر افتادن و تهدید سلامت عمومی اجتماع در موارد بسیار زیادی شده است.


دكتر علیرضا عسگری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اقدام "عباس تبریزیان" در به آتش كشیدن یكی از كتب مرجع پزشكی اظهار داشت: به دنبال اقدام ناشایستی كه این فرد انجام داد و یكی از كتب مرجع پزشكی را به آتش كشید، همه شاهد اقدام مشتركی از طرف وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشكی و حتی حوزه های علمیه بودیم كه با محكوم كردن این اقدام ناپسند و وقیح خواهان برخورد محاكم در جهت جلوگیری از تخریب وجهه علمی و اخلاقی جامعه ایران اسلامی شدند.
وی ادامه داد: چنین افرادی قبل از این نیز سوابقی در حوزه دخالت غیرمجاز در امر سلامت داشته اند كه سبب به خطر افتادن و تهدید سلامت عمومی اجتماع در موارد بسیار زیادی شده است. همین طور این اقدامات غیرعلمی موجب توقف درمان خیلی از بیماران شده كه زمینه بروز لطمه های جسمی و روحی مختلفی در سطح جامعه را به وجود آورده است.
عسگری با اشاره به اینكه مدت قابل توجهی است كه در حوزه نظارت بر درمان این مباحث را پیگیری می نماییم، اظهار داشت: در این راستا دخالت های غیرمجاز افراد غیر متخصص در امر درمان را به اطلاع مسئولان امر رسانده ایم. یكی از اقدامات قابل تقدیری هم كه مقام محترم قضائی دراین زمینه انجام داد طی نامه ای به دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور ارسال شد و البته دانشگاه ها حسب وظیفه ذاتی نظارتی خود برخوردهایی را با این اقدامات تهدیدگر سلامت جامعه انجام می دهند.
وی افزود: البته این مساله در كنار سایر اقدامات ایجابی است كه در سطح دانشگاه ها و با هماهنگی دفتر طب ایرانی در وزارت بهداشت انجام شده و ماحصل آن هم تدوین بخشنامه طب ایرانی بود كه در سطح كشور ابلاغ گردید و محدوده فعالیت مجاز اقدام در این عرصه را مشخص كرد. همین طور سلامتكده هایی در حوزه طب سنتی ایجاد گردید.
عسگری اشاره كرد: در حوزه اقدامات سلبی از ابتدا اعلام كردیم كه اگر با كسانی كه وقیحانه دست به چنین اموری می زنند برخورد جدی صورت نگیرد، بخصوص كسانی كه نقش لیدر و پیش قراول این امور هستند، در سطح سلامت گرفتار مشكلات جدی می شویم. باید با قاطعیت تكلیف آنها را در ارتباط با دخالت غیرمجازشان در حوزه سلامت كه حوزه بسیار حساس و مهمی است، معلوم نماییم.
او همینطور اظهار داشت: خوشبختانه موضع گیری كه علمای بزرگوار ما در این عرصه داشتند، كاملا شفاف و مشخص است. بزرگواران در حوزه محترم علمیه هم این قبیل رفتارها را نه تنها محكوم كردند، بلكه خواهان برخورد جدی با این افراد گردیدند. بدین سبب فضای عمومی فعلی كاملا برای برخورد با افرادی كه در امور سلامت دخالت غیرمجاز كرده و مبادرت به مخدوش كردن تصویر جامعه علمی كشور كه در دنیا سرامد و زبانزد است، می كنند، برقرار است.
منبع:

1398/11/05
23:24:28
5.0 / 5
4495
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری