نگرانی وكیل مدافع محمدعلی نجفی از احتمال ابتلای موكلش به كرونا

نگرانی وكیل مدافع محمدعلی نجفی از احتمال ابتلای موكلش به كرونا به گزارش آقای هویج وكیل مدافع محمدعلی نجفی با ابراز نگرانی نسبت به احتمال موكلش به ویروس كرونا در زندان، از قوه قضاییه خواست كه با قبول وثیقه به او مرخصی بدهند.حمیدرضا گودرزی در گفتگو با ایسنا در اینباره اظهار نمود: با عنایت به این كه موكلم به درمانگاه زندان مراجعه نموده و اقدامات درمانی را انجام داده و علایم سرماخوردگی او ادامه دارد و با عنایت به این كه بیماری های زمینه ای مثل قلبی و دیابت از مواردی است كه در صورت بیماری كرونا خطر مرگ برای افراد دارد و موكلم تحت عمل جراحی قرار گرفته است و دیابت دارد؛ بنابراین خطر مرگ بیشتر از همیشه او را تهدید می كند.

وی اضافه كرد: از جانب دیگر قرار وثیقه صادر شده كه برای آزادی او سپرده شد، مورد قبول دادگاه واقع نشده كه از لحاظ قانونی باید وثیقه پذیرفته شود و در این شرایط كه اپیدمی كرونا در جامعه است و با عنایت به وضعیت خاص موكلم باید نسبت به قبول قرار وثیقه اقدام گردد.

وكیل مدافع نجفی اظهار داشت: با عنایت به این كه موكلم سرماخوردگی دارد و خانواده اش نگران وضعیت او هستند بنابراین از قوه قضاییه می خواهیم با قبول قرار وثیقه موكلم او از زندان به مرخصی بیاید و در صورت تایید حكم مجازات را تحمل كند.

براساس این گزارش، در دور اول رسیدگی به پرونده نجفی سه جلسه دادگاه در شعبه ۹ دادگاه كیفری یك تهران به ریاست قاضی محمدی كشكولی برگزار شد، بعد از اعلام محكومیت نجفی به قصاص و حبس، خانواده میترا استاد از قصاص گذشت كردند اما وكیل نجفی به رای صادره اعتراض كرد.

پس از اعتراض به پرونده، دیوان عالی كشور حكم صادره از جانب شعبه ۹ دادگاه كیفری یك تهران را نقض و پرونده را برای رسیدگی مجددبه همان شعبه فرستاد. دو جلسه دادگاه در دور دوم رسیدگی به این پرونده در ایام ۶ و ۹ آذرماه سالجاری در شعبه نهم دادگاه كیفری یك تهران به ریاست قاضی محمدی كشكولی برگزار گردید و در نتیجه رسیدگی باردیگر، نجفی به شش سال و شش ماه حبس تعزیری به افترا قتل و جهت نگهداری اسلحه به یك سال و سه ماه حبس تعزیری محكوم شد.

۲۵ دیماه سالجاری گودرزی گفته بود كه بعد از فرجام خواهی نسبت به رای صادره، پرونده به شعبه ۴۱ دیوان عالی كشور ارجاع شده و شعبه مذكور در حال بررسی است.

در آخرین اظهارنظر هم اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه گفته بود كه هنوز رای پرونده نجفی در دور دوم رسیدگی از جانب دیوان عالی صادر نشده است.
1398/12/07
11:24:41
5.0 / 5
3769
تگهای خبر: بیمار , بیماری , جراحی , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری