مدارس استان مركزی تا اختتام هفته تعطیلست

مدارس استان مركزی تا اختتام هفته تعطیلست به گزارش آقای هویج ایسنا/مركزی رئیس دانشگاه علوم پزشكی اراك اظهار داشت: با تصمیم قرارگاه پدافند زیستی استان مركزی، مدارس تا اختتام هفته تعطیل می باشد.


دكتر سید محمد جمالیان دوشنبه 12 اسفندماه در جلسه قرارگاه زیستی استان مركزی با اشاره به تعطیلی مدارس تا اختتام هفته و تعیین ساعت كاری 8 بامداد تا 12 ظهر برای ادارات استان، بیان كرد: در دستگاه هایی كه وظیفه خدمات رسانی دارند ساعات كار بر طبق تصمیم مدیر تعیین می شود چونكه خدمت رسانی به هیچ عنوان نباید تحت تاثیر قرار گیرد.
وی با اشاره به كارمندانی كه دارای فرزند زیر 10 سال بوده یا جزو گروه های در معرض خطر هستند، اظهار نمود: علاوه بر اینكه دوركاری برای این افراد در نظر گرفته شده است به مدیران اجازه داده می شود كه تا حدی كه كار گرفتار بی نظمی نشود با مرخصی استعلاجی این افراد موافقت شود.
جمالیان اشاره كرد: با توجه به این كه ازدحام جمعیت ریسك بالایی دارد ساماندهی دست فروشان در دستور كار قرار گرفته است و از مردم خواهش داریم از حضور در اماكن شلوغ اجتناب كنند و در بحث سوخت گیری تا حد امكان نباید با نازل ها تماس دستی توسط مردم وجود داشته باشد. سوخت گیری به شكلی باید صورت گیرد كه مسئول پمپ بنزین این امر را انجام دهد و در صورت حضور نداشتن متصدی، باید ضمن ضدعفونی نازل، دستكش در اختیار مردم قرار گیرد.
وی با اشاره به اینكه برای تردد كارمندان به شهرستان ها هماهنگی با مدیران صورت گرفته است تا در صورتیكه كمبود نیروی انسانی وجود ندارد، كارمندان فعلا در شهر خود مقیم باشند، اظهار داشت: ماموریت ها به استان های درگیر لغو می شود و بیشتر جلسات باید به صورت ویدئو كنفرانس باشد و فقط موارد نظارتی بعنوان ماموریت صورت خواهد گرفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی اراك با اشاره به برنامه آرایشی برای آرایشگران بیان كرد: سفارش شده است كه فعلا از حضور در این اماكن خودداری شود و مقرر است بسته های آموزشی ویژه آرایشگران تدوین و در اختیار صنوف قرار گیرد، همین طور یكی از مهدهای كودك برای نگهداری از فرزندان پرستاران و پزشكان فعال باشد.
وی با تاكید بر ضرورت تدوین راهكار برای كاهش ازدحام در شهرداری، نظام مهندسی و دادگستری، اظهار داشت: راهكارهایی مدنظر است كه به سرعت اطلاع رسانی می شود.
جمالیان با اشاره به اینكه كادر درمان روزانه اقلام بهداشتی و ضدعفونی دریافت می كنند و خوشبختانه در این راستا مشكلی وجود ندارد، اظهار داشت: از روز گذشته در شهرستان ها و امروز كل استان روزانه 10 كارتن الكل در داروخانه های شبانه روزی و 5 كارتن در داروخانه های روزانه توزیع می شود و هر روز شارژ می شود و تا اخر هفته نیز تمهیداتی مدنظر است كه توزیع ماسك و ژل ضدعفونی بوسیله داروخانه های خصوصی صورت گیرد تا از بروز بازار سیاه جلوگیری شود.
وی افزود: مردم به هیچ وجه در رستوران ها غذا نخورند و در صورت لزوم تهیه غذا از بیرون، حتما در داخل منزل مصرف شود كه البته سفارش اصلی عدم استفاده از فست فود و غذای رستوران هاست.
جمالیان با تاكید بر اینكه اصل موضوع در پیش گیری از این ویروس، مردم هستند، اظهار داشت: هر فرد مبتلا می تواند 11 نفر را در یك ساعت مبتلا كند و اگر مردم در نقاط پر ازدحام حضور پیدا نكنند بهترین كمك را به پیشگیری خواهند داشت و از این هفته عبور می نماییم.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی اراك با اشاره به اینكه بیشترین نگرانی ما ساوه و دلیجان است، اشاره كرد: از صنعتگران خواهش می نماییم كه از رفت و آمد كارگران خود به قم فعلا ممانعت كنند، همین طور از امروز بازرسی زیستی در مبادی ورودی ساوه، دلیجان، آشتیان و خنداب به راه افتاده است، امشب از ساعت 22 شهر اراك كلا گندزدایی می شود كه در واقع این اقدام كنترل موقت است و این چنین نیست كه مردم از فردا می توانند در اماكن به مانند قبل حضور داشته باشند، ساوه دیشب گند زدایی شد و دلیجان هم گندزدایی خواهد شد، تابحال هفت مورد فوتی ناشی از ویروس كرونا( سه مورد ساوه، سه مورد دلیجان و یك مورد اراك) به ثبت رسیده است.

منبع:

1398/12/12
19:26:11
5.0 / 5
3558
تگهای خبر: آرایش , آموزش , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری