یافته محققان چینی؛

ویتامین C در پیشگیری و درمان كروناویروس نقش دارد

ویتامین C در پیشگیری و درمان كروناویروس نقش دارد به گزارش آقای هویج تیمی از محققان چینی در تحقیقات اخیر خود پی بردند كه مصرف دوز بالا ویتامین C می تواند یكی از گزینه های درمانی برای كروناویروس باشد.به گزارش آقای هویج به نقل از مهر، «ژی یانگ پنگ»، پزشك بیمارستان ژانگنان دانشگاه ووهان، اخیراً به آزمایش تاثیر تزریق ویتامین C در درمان عفونت حاد تنفسی در رابطه با كروناویروس جدید پرداخته است.
در توضیح این مطالعه آمده است كه ویتامین C یك نوع آنتی اكسیدان است كه به جلوگیری از صدمه ناشی از سیتوكین به ریه ها كمك می نماید. سیتوكین ها پروتئین های كوچكی هستند كه از راه سلول ها آزاد می شوند و باعث بروز التهاب شده و به عفونت ها واكنش نشان می دهند. التهاب شدید ریه ها در ابتلاء به COVID-19 منجر به مشكل تنفسی و حتی مرگ می شود.
آزمایشات بالینی نشان داده است ویتامین C باعث كاهش واكنش التهابی شده و هم از ابتلاء به سرماخوردگی معمولی پیشگیری كرده و هم طول مدت آنرا می كاهد. از جانب دیگر، میزان ناكافی ویتامین C با بالا رفتن خطر و شدت عفونت آنفلوانزا مرتبط می باشد.
محققان در این مطالعه به بررسی این مورد پرداختند كه آیا ویتامین C دارای تأثیرات مشابه ضد ذات الریه ویروسی در COVID-19 است. درحال حاضر هیچ درمان ضدویروسی مؤثری برای COVID-19 وجود ندارد.
شركت كنندگان در این گروه آزمایشی به مدت ۷ روز، روزانه ۲۴ گرم ویتامین C دریافت نمودند. این میزان ۲۶۰ برابر میزان سفارش شده مصرف ویتامین C برای افراد بزرگسال و كودكان بالا ۴ سال است. چونكه میزان سفارش شده مصرف روزانه این ویتامین، ۹۰ میلیگرم است.
محققان اعلام نمودند در نخستین آزمایش مصرف دوز بالا ویتامین C، نتایج مقدماتی مطالعه امیدبخش بوده است.
یافته های این مطالعه نشان داده است مصرف ۲۴ گرم ویتامین C توسط بیمار مبتلا به COVID-19 منجر به كاهش قابل توجه التهاب شد. این مساله حائز اهمیت می باشد چونكه التهاب شدید در ریه ها و سایر اعضای بدن در این بیماری كُشنده است.
به گفته محققان، مصرف ویتامین C درمجموع ایمن است اما مصرف دوز بالا آن امكان دارد باعث ناراحتی معده و اسهال در افراد بزرگسال شود و حتی گزارش ایجاد سنگ كلیه هم در این مورد وجود داشته است.
در حال حاضر محققان تاكید دارند افراد در مصرف هر نوع مكمل دارویی همچون ویتامین C حتما با پزشك مشورت كنند و از مصرف آن به منظور جلوگیری از ابتلاء به COVID-19 اجتناب نمایند.

1398/12/25
15:55:32
5.0 / 5
3305
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری