رئیس سازمان تداركات پزشكی هلال احمر خبر داد

واردات تامیفلو و توزیع در مراكز درمانی و شبكه داروخانه ای كشور

واردات تامیفلو و توزیع در مراكز درمانی و شبكه داروخانه ای كشور به گزارش آقای هویج رئیس سازمان تداركات پزشكی هلال احمر اظهار داشت: واردات داروی تامیفلو می تواند افزایش نیاز به وجود آمده به این دارو را در بازار كنترل و زمینه كاهش نگرانی مردم را فراهم آورد.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، حسن صفاریه از واردات داروهای در رابطه با اپیدمی كرونا برمبنای نیازهای اعلام شده و موجود در بازار توسط این سازمان آگاهی داد و اعلام نمود: بااینكه داروی تامیفلو الان از پروتكل درمانی وزارت بهداشت خارج شده اما درخواست های مردمی برای دریافت این دارو همچنان زیاد است. الان شاهد التهاب و صف های طولانی برای دریافت آن در داروخانه های مختلف كشور هستیم و باوجود اینكه كارشناسان وزارت بهداشت تاثیر این دارو را در درمان اپیدمی كرونا به صورت علمی تایید نمی كنند، اما به جهت حساسیت به وجود آمده در افكار عمومی، عده ای درحال سودجویی دراین زمینه هستند. پس سازمان تداركات پزشكی با هماهنگی وزارت بهداشت و دریافت مجوزهای ذیربط مبادرت به واردات و تامین این دارو كرده كه در طول سال نیز مصارف گوناگون درمانی همچون برای درمان بیماری آنفولانزا دارد.
رئیس سازمان تداركات پزشكی اضافه كرد: این دارو در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد و در مراكز درمانی و شبكه داروخانه ای كشور توزیع خواهد شد.
برمبنای اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، ایشان سپس با تاكید بر نقش مهم داروخانه های جمعیت هلال احمر بعنوان یكی از بازوهای نظام دارویی كشور، افزود: شبكه داروخانه های كشور بخش خصوصی و دولتی همواره در كنار یكدیگر پاسخگوی نیاز بیماران بوده و در اپیدمی پیش آمده نیز با تمام توان تلاش كردند تا نیاز بیماران را تامین كنند.
منبع:

1398/12/26
21:37:12
5.0 / 5
3187
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری