رحمانی خبر داد

بخشنامه پرداخت وام ۷۵ هزار میلیاردی به كسب و كارها در حال تدوین است

بخشنامه پرداخت وام ۷۵ هزار میلیاردی به كسب و كارها در حال تدوین است به گزارش آقای هویج وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در حاشیه جلسه هیات دولت در مورد تامین و توزیع كالاهای اساسی به خصوص اقلام بهداشتی در سطح كشور، اظهار داشت: عموم واحدهای صنعتی تولید كننده اقلام مورد نیاز این روزهای مردم، حتی در روزهای تعطیل نیز فعال می باشند و این روند نه فقط اقلام بهداشتی، بلكه سایر اقلام و مایحتاج ضروری مردم همچون مواد غذایی را نیز شامل می شود.


به گزارش آقای هویج به نقل از شاتا، رضا رحمانی درباب تولید و تامین كالاهای بهداشتی در رابطه با كرونا اضافه كرد: طبیعتا روند عادی تولیدات بهداشتی كه نیاز كشور را بطور كامل پوشش می داد با شیوع این بیماری با شوك تقاضا روبه رو شده و با وجود این، همه واحدهای فعال دراین زمینه، با یك رویكرد قابل تقدیر پای كار آمدند و فقط تولید مواد ضدعفونی كننده در مقایسه با اول اسفند ۱۳۹۸ بیش از هشت برابر افزایش داشته است.
وی افزود: اقلامی مثل ماسك سه لایه، در بخش تولیدات صنعتی چهار برابر رشد تولید داشته و علاوه بر این در حوزه اصناف نیز ظرفیت های خوبی در تولید این كالا به وجود آمده و به تامین نیاز كشور كمك می نماید.
رحمانی افزود: این در حالیست كه مردم شریف و وظیفه شناس كشورمان در نقاط مختلف در این حوزه ورود كرده و به تولیدات موجود كمك كرده اند و همین طور در موارد مختلفی واحدهای صنعتی با تغییر خطوط تولید، برای تولید ضدعفونی كننده ها فعال شده اند و این امكان با هماهنگی های انجام شده میان وزارت صمت و بهداشت با تسریع در صدور مجوزهای لازم و فرآهم كردن تسهیلاتی متناسب صورت پذیرفته است.
وی اشاره كرد: در شرایط فعلی و برای تامین حداكثری نیازهای مردم در مواردی هم كه نیاز به واردات بوده، اقدام شده و ادامه هم دارد و همین طور اگر نیاز به محدودیت و ممنوعیت صادرات در مواردی بوده، اعمال شده است.
وزیر صمت درباب اعطای تسهیلات حمایتی به واحدها و كسب و كارها اظهار داشت: طبعاً پس از شیوع ویروس كرونا برخی كسب و كارها گرفتار لطمه هایی شدند. در همین راستا دولت ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ بهره ۱۲ درصد مصوب كرده و بخشنامه آن در حال تدوین است و شامل اصناف و واحدهایی در این حوزه می باشد كه لطمه دیدند یا در سایر حوزه ها مثل شركت های حمل و نقل، مسافری و هتل ها نیز می شود.
وی اضافه كرد: البته مصوبه ای نیز برای استمهال بدهی این واحدها گذرانده شده كه شامل شركتهای خدمات رسان و بیمه نیز می شود و تمام تلاش دولت این است كه با جمع بندی همه موارد به كمك بخشهای لطمه دیده بیاید و در جلسه امروز نیز آقای رئیس جمهور اعلام نمودند ۱۰ میلیارد دلار برای كار اختصاص یافته و همین طور علاوه بر ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات اعلامی، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات دیگر نیز دراین زمینه مد نظر است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره كرد: به نظرم همه تلاش دولت این است كه باوجود همه مضایق موجود حمایت های لازم را از كسب و كارها داشته باشد تا سریعتر به روند عادی تولیدات و فعالیت خود بازگردند.
رحمانی افزود: مهم این است كه در شرایط حاضر همه در كنار یكدیگر به حل مشكلات و عبور از این وضعیت كمك نماییم تا هر چه سریعتر رونق به كسب و كارها و واحدهای تولیدی ما برگردد.
منبع:

1399/01/14
00:09:15
5.0 / 5
3361
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری