رئیس جمعیت هلال احمر خبر داد

تولید سالانه ۷ میلیون ماسك در هلال احمر

تولید سالانه ۷ میلیون ماسك در هلال احمر به گزارش آقای هویج رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: كارخانه های زیر مجموعه هلال احمر قابلیت تأمین ۷ میلیون ماسك در سال را دارند و هم اكنون به صورت روزانه بیشتر از ۵۰ هزار ماسك سه لایه با بهترین كیفیت در كارخانه های زیرمجموعه هلال احمر تولید می شود.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر کریم همتی بامداد امروز ۳۱اردیبهشت ماه از شرکت تجهیزات پزشکی وابسته به جمعیت هلال احمر بازدید و خط تولید شیلد و ماسک سه لایه را افتتاح و خط تولید آنژیوکت را باردیگر راه اندازی نمود.
همتی در این بازدید با حضور در بخش های تولید محصولاتی چون صافی دیالیز، تثبیت کننده بافت قلب، محلول دیالیز، انواع سرنگ ها، آنژیوکت، سوکارت، سوبگ، ماسک و شیلد و محلول ضدعفونی کننده از نزدیک در جریان روند تولید این محصولات قرار گرفت.
رئیس جمعیت هلال احمر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کارخانه های سها یک و سها دو از کارخانه های قدیمی در تولید محصولات بهداشتی و دارویی است و امروز از کارخانه های سها یک و دو بازدید کردم که خوشبختانه شرایط خوبی در هر دو کارخانه حاکم است.
وی درباره خودکفایی در تولید محصولات محافظت شخصی، اضافه کرد: با عنایت به شیوع بیماری کرونا می توانم امروز اعلام کنم که ما در تولید محصولات حفاظت شخصی به خودکفایی رسیدیم؛ یعنی اگر با پیک مجدد مبتلا شدن به کرونا در پاییز مواجه شویم، مشکلی در این حوزه نخواهیم داشت. کارخانه های زیر مجموعه هلال احمر قابلیت تأمین ۷ میلیون ماسک در سال را دارند و هم اکنون به صورت روزانه بیشتر از ۵۰ هزار ماسک سه لایه با بهترین کیفیت در کارخانه های زیرمجموعه هلال احمر تولید می شود.
به قول رئیس جمعیت هلال احمر، این جمعیت نخستین دستگاه تولید کننده ماسک در کشور است که موفق به دریافت مجوز صادرات این محصول از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شده است. اگر بازار داخلی اشباع شود، می توانیم ماسک های تولید شده را صادر نماییم.
وی با تاکید بر افتتاح خط تولید آنژیوکت، اضافه کرد: خط تولید آزمایشی آنژیوکت که سال ۱۳۹۴ متوقف شده بود امروز ۳۱ اردیبهشت ماه رسما فعالیت مجدد خویش را شروع کرد و در این خط سالانه بیشتر از ۷ میلیون آنژیوکت در سایزهای مختلف تولید می شود که گامی بلند در جهت دستیابی به خودکفایی است.
تولید سالانه یک میلیون لیتر محلول ضدعفونی با بالاترین کیفیت
همتی با اشاره به تولید محلول ضدعفونی کننده در کارخانه های زیر مجموعه جمعیت هلال احمر، اظهار داشت: بیشتر از یک میلیون لیتر محلول ضد عفونی کننده با بالاترین کیفیت در سال تولید می نماییم.
تولید انحصاری ست های تالاسمی و صافی دیالیز در هلال احمر
همتی درباره تولید ست های تالاسمی به صورت انبوه از جانب کارخانه های زیرمجموعه جمعیت هلال احمر، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر می تواند ۵۰ درصد ست های تالاسمی و صافی های دیالیز را با تولید انبوه به صورت انحصاری تأمین کند.
وی تولید صافی دیالیز را یکی از محصولات استراتژیک هلال احمر در کنار تولید سایر محصولات دانست و تصریح کرد: همه قسمت های صافی های دیالیز به جز هالوفایبرها در داخل کشور تولید می شود. با عنایت به نیاز ۴.۵ میلیونی این محصولات در سال، ما دنبال این هستیم تا تولید بیشتر از ۵۰ درصد از این محصولات را به جمعیت هلال احمر اختصاص دهیم.
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: هم اکنون بیشتر از ۲۰ نوع محصول با ظرفیت تولید سالانه ۶۰۰ میلیون در سال در کارخانه های زیرمجموعه هلال احمر تولید می شود و این جمعیت در کنار سایر دستگاه ها وظیفه ذاتی خود می داند که از سلامت مردم محافظت کند.
وی درباره تولید شیلدهای محافظتی هم اظهار داشت: ۴ هزار شیلد به صورت روزانه در کارخانه های زیرمجموعه جمعیت هلال احمر تولید می شود که می تواند بخشی از نیاز بیمارستان ها و هموطنان به شیلد را تأمین کند.
تولید آمپول و سرم در سها ۲
بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، همتی با اشاره به برنامه ریزی برای تولید سرم و آمپول در شرکت سها ۲ وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، اظهار داشت: در سها ۲ تولید داروهای مایع نداشتیم، اما در آینده نزدیک سرم و تولید آمپول های مختلف را در دستور کار داریم و طی چند ماه آینده فرایند اجرایی آن شروع می شود.1399/03/01
12:43:27
5.0 / 5
2542
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری