افزایش ۳۰ درصدی خطر مبتلا شدن به بیماری ام اس در بین ساكنان شهرها

افزایش ۳۰ درصدی خطر مبتلا شدن به بیماری ام اس در بین ساكنان شهرها به گزارش آقای هویج نتایج یك تحقیق نشان داده است خطر مبتلا شدن به بیماری ام اس در بین ساكنان شهرها ۳۰ درصد بیشتر است.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است که ساکنان شهرها نزدیک به ۳۰ درصد بیشتر از افراد ساکن در مناطق روستایی احتمال دارد به بیماری ام اس مبتلا شوند.
برپایه مطالعات انجام گرفته آلودگی هوا می تواند فاکتور خطرزایی در بروز این بیماری باشد.
محققان ایتالیایی اظهار داشتند: این مورد به درستی شناخته شده است که بیماری های ایمنی از قبیل ام اس با شاخص های مختلف ژنتیکی و محیطی ارتباط دارد. همینطور این باور وجود دارد که آلودگی هوا طی چندین مکانیزم خطر مبتلا شدن به بیماری ام اس را به همراه دارد و یافته های این تحقیق تایید کننده فرضیه های موجود است.
این بیماری خود ایمنی بیشتر در بین افراد ۲۰ تا ۴۰ ساله تشخیص داده می شود و در زنان بیشتر از مردان رایج است. همینطور احساس خستگی، مشکل در راه رفتن، احساس بی حسی، درد و گرفتگی ماهیچه ها می تواند از علایم این بیماری باشد.
در این بررسی محققان اطلاعات بیشتر از ۹۰۰ بیمار مبتلا به ام اس را در منطقه لومباردی در شمال غرب ایتالیا مورد بازنگری قرار دادند. به صورت کلی، میزان مبتلا شدن به بیماری ام اس در این منطقه طی ۵۰ سال قبل افزایش ۱۰ برابری داشته و از ۱۶ مورد به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در سال ۱۹۷۴ به حدود ۱۷۰ مورد به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۲۰ رسیده است.
به گزارش آقای هویج به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان ایتالیایی مشاهده کردند: موارد مبتلا شدن به بیماری ام اس در بین ساکنان بخش هایی با میزان آلودگی پایین کمتر بوده است. این درحالیست که در مناطق شهری که میزان آلودگی هوا بیشتر بوده خطر مبتلا شدن به این بیماری ۲۹ درصد بیشتر بوده است.1399/03/05
22:35:59
5.0 / 5
2407
تگهای خبر: ایمنی , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری