محققان مدعی شدند

آفتاب تابستان در نیم ساعت ۹۰ درصد كروناویروس ها را می كشد

آفتاب تابستان در نیم ساعت ۹۰ درصد كروناویروس ها را می كشد به گزارش آقای هویج محققان می گویند آفتاب تابستان می تواند ۹۰ درصد از كروناویروس های نشسته روی سطوح را با تابش ۳۰ دقیقه ای خود نابود كند.


به گزارش آقای هویج به نقل از ایسنا و به نقل از تک تایمز، یک مطالعه جدید از احتمال نابودی کروناویروس ها در اثر تابش آفتاب تابستان تنها در ۳۰ دقیقه سخن گفته است. در عین حال، کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که امکان دارد موج دوم شیوع کووید-۱۹ به محض آغاز زمستان در انگلیس رخ دهد.
طبق جدید ترین گزارش پایگاه دیلی میل، مطالعه دکتر "خوزه لوئیس ساگریپانتی" ویروس شناس بازنشسته ارتش ایالات متحده و دکتر "دیوید لایتل" ویروس شناس سابق دولت ایالات متحده در حالیکه انگلیس برای ورود به گرم ترین هفته سال خود آماده می شود، نشان داده است که تابش ۳۰ دقیقه ای آفتاب تابستانی بر روی سطوح آلوده به کروناویروس می تواند این ویروس ها را از بین ببرد.
مجله Photochemistry and Photobiology نتایج این تحقیق را منتشر نموده است که بیان می کند ۹۰ درصد از عفونت کروناویروس که بر اثر عطسه یا سرفه افراد آلوده روی سطوح نشسته است، می تواند توسط یک نور قدرتمند ماوراء بنفش که در آفتاب تابستان موجود است، نابود شود.
برخی دانشمندان همینطور ادعا کرده اند که قرارگیری زیر نور آفتاب باعث تولید ویتامین D می شود و مشخص شده است که این ویتامین می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابله با کروناویروس شود.
این ایده در حالی مطرح گردیده است که سواحل و پارک های انگلیس از امروز (۲۵ ژوئن) به علت رسیدن گرمای هوا به بالای ۳۰ درجه سانتیگراد میزبان میلیون ها نفر خواهند بود.
با این وجود هنوز نگرانی هایی وجود دارد که احتمال انتقال کووید-۱۹ در اثر اجتماعات اتفاق می افتد، چون که فاصله گذاری اجتماعی در این تجمعات رعایت نمی گردد. با این وجود، دانشمندان می گویند ماندن در خانه یعنی جایی که کروناویروس می تواند زنده بماند و چندین روز آلوده کننده باقی بماند، در مقایسه با بیرون از منزل خطرناک تر است.
این مطالعه همینطور موج دوم شیوع کووید-۱۹ را با آغاز زمستان در انگلیس پیشبینی کرده است. محققان می گویند شیوع کروناویروس در کارخانه های بسته بندی گوشت در انگلیس می تواند شواهد محکمی از این مورد باشد، چون که ادعا می شود که محیط سرد این کارخانه ها احتمالاً افراد را در مقابل کروناویروس صدمه پذیرتر کرده است.
در این مطالعه آمده است که کروناویروس پتانسیل زنده ماندن را تا چند روز داخل خانه دارد، در حالیکه در محیط بیرون که نور خورشید ضعیف باشد کمی بیشتر از پنج ساعت زنده می ماند.
کروناویروس جدید در مناطق شمالی انگلیس امکان دارد مدت بیشتری مردم را درگیر کند، چونکه این منطقه تابش آفتاب کمتری دارد.
محققان این تحقیق می گویند نابودی کروناویروس در محیط بیرون از خانه و تابش آفتاب، در زمستان ۵ ساعت، در بهار ۴ ساعت، در پاییز ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه و در تابستان ۳۴ دقیقه طول می کشد.
آنها می گویند: مجبور کردن افراد برای ماندن در منازل امکان دارد سبب افزایش یا اطمینان از سرایت کووید-۱۹ در میان ساکنان خانه و در میان بیماران و پرسنل بیمارستان ها یا مراکز درمانی شود.
منبع:

1399/04/06
16:01:41
5.0 / 5
2187
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
آقای هویج - رژیم غذایی لاغری

Mr.Havij
mrhavij.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آقای هویج محفوظ است

آقای هویج

رژیم غذایی لاغری